Euroopa Liit pikendas Toivo Klaari ametiaega EL-i eriesindajana

Toivo Klaar.
Toivo Klaar. Autor/allikas: Postimees/SCANPIX

Euroopa Liidu välisministrid pikendasid esmaspäeval nelja EL-i eriesindaja, sealhulgas eestlase Toivo Klaari volitusi.

EL-i eriesindajana Lõuna-Kaukaasias ja Gruusia kriisis töötava Klaari ametiaega pikendati veel aasta võrra, kuni 2023. aasta 31. augustini, teatas EL-i pressiteenistus.

Klaar nimetati Lõuna-Kaukaasia eriesindajaks 2017. aasta novembris. Tema volitusi pikendati aasta võrra juba ka 2020. ja 2021. aastal.

Klaar oli aastatel 2013-2014 Gruusias EL-i järelevalvemissiooni juht. Enne seda oli ta EL-i välisteenistuse inimressursside poliitika ja koordineerimise osakonna juhataja ja aastatel 2005-2010 Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht.

Varem on Klaaril olnud Eesti avalikus teenistuses mitmesuguseid ametikohti, sealhulgas olnud Lennart Meri välispoliitika nõuniku ametis. Klaaril on Harvardi ülikooli avaliku halduse magistrikraad.

Euroopa Liidu eriesindajad tegutsevad piirkondades ja riikides, mis pakuvad Euroopa Liidle erilist muret või huvi. Nende ülesanne on tegutseda rahu, stabiilsuse ja õigusriigi kindlustamisel.

Esimesed eriesindajad määrati ametisse 1996. aastal. Praegu toetavad kaheksa eriesindajat Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrelli tööd.

Euroopa Liidu välissuhete nõukogu esmaspäevase otsusega pikendati Miroslav Lajčáki ametiaega EL-i eriesindajana Lääne-Balkanil ja Belgradi-Priština dialoogis 2024. aasta augusti lõpuni, sama kauaks ka Emanuela Claudia Del Re ametiaega Saheli piirkonnas ja Annette Weberi ametiaega Aafrika sarve piirkonnas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: