Tallinna Sadam teenis mullu kriisile vaatamata 28,5 miljonit eurot kasumit
Tallinna Sadama käive langes mullu 18 protsenti 107,4 miljonile eurole. Vaatamata koroonapandeemiale kujunes sadamafirma kasumiks 28,5 miljonit eurot, mis on 36 protsenti vähem kui aasta varem.
Korrigeeritud kulumieelne kasum ehk EBITDA langes 21 protsenti 58,4 miljonile eurole. Ettevõtte investeeringute maht kasvas aastaga 26 protsenti 37,1 miljoni euroni.
Neljandas kvartalis langes käive aasta varasemaga võrreldes 16 protsenti 25,3 miljonile eurole ja kasum langes 32 protsenti 12,1 miljonile eurole.
Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul oli pandeemia negatiivne mõju ettevõtte majandustulemustele eriti tuntav reisisadamate segmendis, kuid tervikvaates oli viiruse mõju kontserni finantsidele kardetust väiksem ning aasta lõpetati olusid arvestades tugeva kasumiga.
"2020. aasta tõestas hajutatud riskidega äristrateegia ja neljale ärisuunale panustamise õigsust. Olukorras, kus reisijatega seotud äri kahanes pea poole võrra, suudame täita investorite poolseid ootusi ning jätkata lubatud dividendipoliitikaga ehk maksta vähemalt 70 protsenti eelneva aasta kasumist dividendideks," rääkis Kalm.
Tema sõnul on reisijate arvu suurt langust kompenseerinud viimase viie aasta rekordiline kaubamaht ning reisiparvlaevade ja jäämurdja Botnica müügitulu, mis on kõik püsinud 2019. aastaga võrreldavatel tasemetel.
Kalm märkis, et stabiilne rahavoog ja usk reisijate äri taastumisse on võimaldanud kriisis jätkata ka investeeringuid, eeskätt Vanasadama ehitust.
"Sel aastal valmivad või saavad vaatamata reisijate segmendi madalseisule jätku ka mitmed Vanasadama reisijate teenindamise ja kinnisvaraarenduse projektid, sealhulgas kruiisiterminal, D-terminali esine väljak ja Admiraliteedi kanali jalakäijate sild," lisas Kalm.
Toimetaja: Barbara Oja