Kiik: hospitaliseeritute arv jõuab 600 juurde pigem sel kui uuel nädalal

Nakatumise kasv Harjumaal on pannud Tallinna haiglad suurema surve alla.
Nakatumise kasv Harjumaal on pannud Tallinna haiglad suurema surve alla. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Koroona tõttu hospitaliseeritute arv jõuab 600 inimeseni pigem sel kui järgmisel nädalal ning sellega kasv veel ei peatu, hoiatas tervise- ja tööminister Tanel Kiik esmaspäeval.

"Olukord koroonarindel on uutes negatiivsetes kõrgustes. 600 voodikohta täitub igal juhul, pigem sel nädalal kui järgmisel. Mis saab olema haiglaravi tipp, seda me veel näeme," ütles Kiik.

Möödunud nädalal lisandus üle 50 protsendi enam koroonapositiivseid kui nädal varem. Kasv hoogustus alates vabariigi aastapäevast, mil ööpäevane tuvastatud nakatunute hulk ületas esimest korda tuhande piiri ja pole sealt kordagi enam allapoole nihkunud.

"See on kiireim kasv alates sügisest. Sellise trendi juures on ainult aja küsimus, millal haiglaravi vajajate arv ületab haiglate võimekuse," märkis Kiik, lisades, et ainult valitsuse otsustega viiruse levikut pidurdada pole võimalik.

Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Urmas Sule lisas, et haiglaravi vajadus on vähenenud üle 70-aastaste seas, ent kasvanud enim 60-70-aastaste seas.

"Vanusepüramiid on ülemises osas kõhnemaks läinud, haiglaravivajadus nooreneb. Neljakümnendates, viiekümnendates aastates inimesi on palju," ütles Sule.

Ta täpsustas, et ka viiruse esimeses laines aasta tagasi oli haiglas palju üle 50-aastaseid inimesi.

Kuni 71 protsenti haiglaravi vajajatest on Tallinna haiglates, sest Tallinnas ja Harjumaal on suurim nakatunute hulk. Teised haiglad kohandavad oma olusid vastavalt vajadusele - kui ühes haiglas saavad voodikohad täis, saavad teised appi tõtata.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: