Riigieksamite tegijad saavad enne eksamit teha koroonatesti

Eesti keele riigieksam.
Eesti keele riigieksam. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kõik aprillis riigieksamite sooritajad saavad lasta teha enne eksamit kurguloputusvedelikust võetava PCR koroonatesti, mis on testitava jaoks üks mugavamaid lahendusi, teatas haridusministeerium. Testimine on eksaminandile tasuta.

Terviseametiga kooskõlastatult testitakse eksaminande 72-48 tundi enne kooliruumi kokkutulemist, et riigieksamite sooritamine oleks kõigile asjaosalistele võimalikult ohutu ning kõik saaksid testitulemused õigeaegselt teada.

Eksaminandid saavad proove anda kas koolis või avaliku testimise punktides. Ministeerium saadab täna koolidele testimise kohta ka infokirja, kust leiab juhised testimist soovivate õppijate andmete kogumiseks. 

Proovide kogumine toimub koostöös koolidega paar päeva enne eksameid. Täpsemad juhised saadetakse koolidele käesoleva nädala jooksul. Lisaks toimub koolidele enne eksameid testimise teemaline virtuaalne infopäev.

Sunlabi Tallinna laboris analüüsitakse proove PCR meetodil. Testi tulemuse saavad eksaminandid keskmiselt 24 tunni pärast. Tulemusi näeb nii digilugu.ee kui Synlabi testi.me rakenduses. Positiivse proovi andjat teavitatakse tulemusest ka telefonitsi. 

Positiivse tulemuse andnud isikud peavad jääma eneseisolatsiooni ning saavad eksami sooritada lisaeksami ajal. Eesti keele riigieksami lisaeksam toimub 17. mail, eesti keel teise keelena lisaeksam toimub 18.–19. mail.

"Noored, kes on haiged, eneseisolatsioonis või kelle testi tulemus on positiivne, saavad teha eksami lisaeksami ajal," kinnitas haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Ministeerium soovitab proovi andjatel laadida nutitelefoni Synlabi rakendus testi.me veebilehelt, et proovi andmise hetkel end seal registreerida.

Testimisajad

Eesti keele riigieksamit teeb 19. aprillil üle 7100 eksaminandi ning peamiseks testimispäevaks on kavandatud 16. aprill.

Eesti keel teise keelena eksamit teeb ligi 2800 noort 21. aprillil ja testimine toimub 19. aprillil.

Cambridge'i inglise keele tasemeeksami kirjalikku osa teeb ligi 2000 noort 24. aprillil ning testimine toimub 22. aprillil.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: