Viimase ööpäevaga lisandus 39 positiivset koroonatesti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonatestimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2950 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 39 ehk 1,3 protsenti tehtud testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 15 inimesel. Harjumaa uutest nakkusjuhtumitest 11 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 12, Lääne-Virumaale ja Tartumaale kolm, Pärnumaale ja Raplamaale kaks, Põlvamaale üks positiivne koroonatest.

Teistes maakondades uusi nakkusjuhte ei avastatud. Ühel juhul rahvastikuregistris elukoht puudus.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 28,8 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust üks protsent.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi koroona haigusjuhtumeid kaks. Kokku vajab haiglaravi 16 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 60 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased kümme inimest (62,5 protsenti).

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.

Ööpäeva jooksul manustati 7408 vaktsiinidoosi. Vaktsineerimisi on tehtud kokku 564 634 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 453 902 inimesel. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 67,6 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: