Ööpäevaga lisandus 58 koroonapositiivset

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Püsime terved!" plakat Reidi teel Autor/allikas: Aron Urb/ Stenbock House

Terviseameti andmetel analüüsiti viimase ööpäeva jooksul 2594 koroonatesti, millest 58 ehk 2,2 protsenti osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 19 inimesel. 11 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas.

Pärnumaale lisandus 13, Võru- ja Ida-Virumaale viis, Viljandimaale kolm, Tartu-, Põlva- ja Jõgevamaale kaks, Rapla-, Valga- ja Lääne-Virumaale üks uus nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Neljal juhul puudus nakatunul rahvastikuregistris elukoht.

Nakatumisnäit on aga kolmapäevaga (31,8) võrreldes natukene tõusnud: viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 34,8 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 1,2 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates kuus uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravi vajab 25 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 62 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 17 inimest ehk 68 protsenti.

Ööpäeva jooksul manustati 6611 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 574 902 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 476 641 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 52,4 protsenti.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: