Viimase ööpäevaga tuvastati 27 koroonapositiivset

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonatestimine Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2116 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 27, mis moodustab 1,3 protsenti testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 13 inimesel. Harjumaa uutest nakkusjuhtumitest 11 on Tallinnas.

Tartumaale lisandus viis, Ida-Virumaale neli, Lääne-Virumaale, Pärnumaale ja Võrumaale üks koroonapositiivne. Teistes maakondades uusi nakatumisi ei avastatud. Kahel juhul rahvastikuregistris elukoht puudus.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 29 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust üks protsent.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid neli, haiglaravi vajab kokku 20 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 58 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 12 inimest (60 protsenti).

Surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.

Ööpäeva jooksul manustati 5029 vaktsiinidoosi. Vaktsineerimisi on tehtud kokku 565 973 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 458 159 inimesel. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 67,6 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: