11-aastane tüdruk suri koroonaviiruse põhjustatud insuldi tagajärjel

Kiirabiauto Tallinna lastehaigla ees.
Kiirabiauto Tallinna lastehaigla ees. Autor/allikas: Tallinna lastehaigla

Eestis tänavu märtsis koroonaviiruse tõttu surnud 11-aastasele tüdrukule sai saatuslikuks viiruse põhjustatud insult.

Koroonaviiruse tagajärjel surnud 11-aastase lapse puhul määrati surma põhjuseks esialgu insuldist tekkinud ajuturse, kirjutab Eesti Päevaleht. Pärast lahkamist ja konsiiliumit saadi aga aru, et tegelikult põhjustas surma hoopis koroonaviirus.

Tallinna lastehaigla pediaatriakliiniku juhataja Reet Raukas selgitas surmajuhtumit lähemalt: tütarlaps jõudis haiglasse hommikul, insuldiga, teadvuseta seisundis. Insuldi sai tüdruk Raukase hinnangul ilmselt öösel ning lapse vanemad leidsid tütre hommikul teadvuseta, koomas.

See, et tüdrukul oli koroonaviirus, selgus alles haiglas, kuna kõiki haiglasse saabujaid testitakse koroonaviiruse suhtes. Veel eelmisel päeval oli tüdruk käinud sõbral külas ja kaevanud peavalu üle.

Kaasuvaid haiguseid tüdrukul ei olnud ning Raukase sõnul oli tüdruk eelnevalt olnud tugeva tervisega.

Lahangul leiti ka, et tüdrukul oli koroonaviirusest tekkinud kopsupõletik. Selle sümptomeid aga tüdrukul polnud, mistõttu ei osanud tema pere kahtlustada, et tütar võib olla nakatunud koroonaviirusega.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: