Hiina nimetas suursaadikuks USA-sse prominentse "hunt-sõdalase"

Hiina suursaadik USA-s Qin Gang.
Hiina suursaadik USA-s Qin Gang. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMA

Hiina nimetas uueks suursaadikuks USA-sse ühe oma kõige prominentsema "hunt-sõdalasest" diplomaadi.

President Xi Jinpingi lähedane usaldusalune Qin Gang saabus Washingtoni ajal, mil Hiina ja USA suhetes on suured pinged. Ta pälvis tähelepanu nii välisministeeriumi kõneisikuna kui ka oma agressiivse stiiliga, kaitstes Hiinat ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias.

Hiina võimud on sellist stiili nimetanud "hunt-sõdalase" diplomaatiaks.

"Hiina ja Ameerika Ühendriigid astuvad kahe suure riigina, millel on erinev ajalugu, kultuur, sotsiaalne süsteem ja arengutase, uude vastastikuse uurimise, mõistmise ja kohanemise vooru, püüdes leida viisi, kuidas omavahel läbi saada," ütles Qin ajakirjanikele, saabudes Washingtoni.

Uus suursaadik lubas juhtida USA-Hiina suhted jälle "rööbastele", edastas Hiina saatkond.

Kahe riigi suhted halvenesid viimastel aastatel kiiresti, erimeelsusi ja vastasseise on paljudes valdkondades nagu kaubandus, inimõigused, küberjulgeolek ja jätkuv koroonapandeemia.

Qin, kes on saatnud president Xid arvukatel välisvisiitidel välisministeeriumi protokolliülemana, kuulub nende diplomaatide hulka, kes on jõuliselt kaitsnud Hiinat ajal, mil kriitika maailma areenil üha hoogustub.

55-aastast Qini peetakse jõulisemaks, kui oli tema eelkäija Cui Tiankai. Ta valdab vabalt inglise keelt ning töötas mitu aastat Hiina saatkonnas Londonis.

Pekingis baseeruv sõltumatu analüütik Hua Po nimetas Qini üheks hunt-sõdalaste liikumise tuumikliikmeks.

Qin kaitses veebruaris sellist diplomaatia stiili kui vajalikku vastust "hullumeelsetele rünnakutele Hiina vastu".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: