Dokument: EL jääb vaktsiinide annetamisel USA-st ja Hiinast maha

Pfizer/BioNTechi koroonavaktsiin.
Pfizer/BioNTechi koroonavaktsiin. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Veebiportaal Politico nägi Euroopa Liidu Nõukogu dokumenti, mille kohaselt EL jääb koroonavaktsiinide annetamisel oluliselt maha Hiinast ja USA-st.

El on annetanud 7,9 miljonit koroonavaktsiini. USA on juba annetanud 59,8 miljonit ja Hiina 24,2 miljonit, seisab dokumendis. 

Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell ütles juba eelmisel reedel, et EL-i ebapiisav vaktsiiniannetuse programm võib vähendada Euroopa globaalset mõjuvõimu. Tühimiku võib aga täita Hiina.

"Hiina laienemine Aafrikasse ja Ladina-Ameerikasse peaks meid kõiki panema muretsema. See peaks puudutama meid kõiki," ütles Borrell.

Dokumendis märgitakse ka millised piirkonnad on EL-i jaoks strateegiliselt kõige olulisemad. Põhjalik ülevaade on Põhja-Aafrikasse, Türki ja Balkanile saadetud vaktsiinitarnetest. 

EL on koroonavaktsiine eksportinud 51 riiki. Vaktsiine on eksporditud 505 miljoni annuse ulatuses. Enamus vaktsiine eksporditi jõukamatesse riikidesse. EL toetab rahaliselt samuti rahvusvahelist vaktsiinijagamisprogrammi COVAX.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: