Eesti keskmine palk kasvas aastaga 7,3 protsenti 1538 eurole

Teise kvartali Eesti keskmine brutokuupalk kasvas aastaga 7,3 protsenti 1538 eurole, palgakasv on kiirenenud, teatas statistikaamet.

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul tõusis keskmine brutokuupalk sedavõrd suures mahus viimati 2019. aasta kolmandas kvartalis.

"Tänavu teises kvartalis oli kõrgeim brutokuupalk jätkuvalt Harjumaal ja Tartumaal. Madalaimat palka teeniti Hiiumaal ja Valgamaal, kus see oli üle 350 euro võrra väiksem Eesti keskmisest. Kõige enam kasvasid palgad aastaga aga just Hiiumaal ja ka Läänemaal, väikseim palkade tõus oli Võrumaal ning Põlvamaal," kommenteeris Tarkiainen.

Keskmine brutokuupalk on jätkuvalt kõrgeim info ja side tegevusalal (2761 eurot), finants- ja kindlustustegevuses (2545 eurot) ning energeetikas (2124 eurot).

Madalaimat palka teenisid inimesed majutuse ja toitlustuse (884 eurot), kinnisvaraalase tegevuse (1124 eurot) ning kunsti, meelelahutuse ja vaba aja (1208 eurot) tegevusaladel.

Võrreldes 2020. aasta teise kvartaliga tõusis keskmine brutokuupalk kõige enam mäetööstuse (17,7 protsenti) ning tervishoiu ja sotsiaalhoolekande (13,2 protsenti) tegevusaladel. Väikseim tõus oli energeetikas (0,3 protsenti) ning finants- ja kindlustustegevuses (1,8 protsenti).

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: