FBI leidis vähe tõendeid, et Kapitooliumi rünnak oli plaanitud vandenõu

6. jaanuari Kapitooliumi rahutused
6. jaanuari Kapitooliumi rahutused Autor/allikas: SCANPIX/AFP/ALEX EDELMAN

Allikate sõnul leidis USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) vähe tõendeid, et 6. jaanuari Kapitooliumi hoone ründamine oli organiseeritud vandenõu.

6. jaanuaril ründasid toonase USA presidendi Donald Trumpi meelsed protestijad kongressi hoonet. Rahutustes hukkus üks Kapitooliumi politseinik ja veel neli isikut. 

Allikate sõnul leidis FBI, et rünnak polnud Trumpi-meelsete protestijate poolt tsentraalselt koordineeritud. Allikad olid otseselt seotud uurimisega, teatas Reuters

FBI arreteeris vähemalt 570 inimest, kes väidetavalt osalesid 6. jaanuari Kapitooliumi ründamisel. "Neist üheksakümmend kuni üheksakümmend viis protsenti olid ühekordsed juhtumid," ütles uurimisega kursis olev endine kõrge õiguskaitseametnik.

"Siis oli ehk viis protsenti ja paremini organiseeritud rühmitused. Kuid neil polnud laiemat plaani Kapitooliumi ründamiseks ja pantvangide võtmiseks," lisas ametnik. 

"FBI uurijad leidsid, et mitmed protestijad tahtsid tungida Kapitooliumi. Siiski ei leitud tõendeid, et neil olid konkreetsed plaanid, mida teha, kui nad sisse jõuavad," ütlesid allikad. 

"Seadusandjaid on FBI uurimise tulemustest teavitatud ja nad peavad neid usaldusväärseks," ütles demokraatide partei allikas. 

Enne 6. jaanuarit rünnati viimati Kapitooliumi 1812. aastal. Siis vallutasid hoone Suurbritannia sõdurid.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: