Taliban lubab Afganistani keskkoolidesse õppima vaid poisse

Foto: SCANPIX/BULENT KILIC/AFP

Afganistanis läksid Talibani korraldusel keskkooli üksnes poisid. Algkoolides õpivad jätkuvalt ka tüdrukud, aga keskkoolide kohta käivas haridusministeeriumi korralduses räägitakse meesõpetajate ja -õpilaste koolinaasmisest, naisi ega tüdrukuid seal ei mainita

Võimu haaranud islamiliikumine on lubanud leebemat šariaadirežiimi kui nende eelmisel võimuajal, mil naised jäid kõrvale nii haridusest kui ka tööst. Nende teod kinnitavad aga vastupidist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma käin seitsmendas klassis. Mul on palju unistusi, aga Talibani saabumisega ei saa ma enam kooli minna ega õppida. Ma palun Talibanil võimaldada haridust mitte ainult poistele vaid ka tüdrukutele, et nad saaksid õppida ja oma kogukonda teenida," rääkis õpilane Somaia.

"Meie koolid ei ole vastuolus islami seadustega, sest tüdrukute ja poiste koolid on eraldi. Miks siis ikkagi on koolid, ülikoolid ja valitsusametid naistele suletud?" küsis õpilane Zainab.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: