Eestis alustatakse koroonavaktsiini tõhustusdooside tegemist

Teisipäeval kogunenud immunoprofülaktika komisjon otsustas soovitada Eestis koroonavaktsiini tõhustusdooside tegemist Eestis.

Esialgu alustatakse üle 65-aastaste kolmanda doosiga vaktsineerimisega, samuti saavad eelisjärjekorras tõhustusdoosi hoolekandeasutuste kliendid ja immuunpuudulikkusega inimesed, ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Tõhustusdoosi soovitavad eksperdid üle 65-aastastele ja kõigile üle 18-aastastele hooldekodude elanikele mitte varem kui kuus kuud pärast esmase vaktsineerimiskuuri lõpetamist.

Üle 65-aastastele inimestele hakkavad COVID-19 vaktsiini tõhustusdoose pakkuma eeskätt perearstikeskused, hooldekodude elanikele ka õendusteenuse osutajad.

Ülejäänud inimesed saavad kolmanda ehk tõhustusdoosi siis, kui täisvaktsineerimisest on möödunud vähemalt kaheksa kuud, ütles sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Heidi Alasepp.

Kolmas vaktsineerimine toimub Pfizeri vaktsiiniga.

Alasepa sõnul pakub riik ka tasuta gripivastast vaktsineerimist üle 65-aastastele inimestele ja hooldekodude klientidele ning ekspertide hinnangul võib need kaks vaktsiini teha ükskõik millise intervalliga, ka samal päeval.

Euroopa ravimiamet (EMA) teatas esmaspäeval, et BionTech/Pfizer vaktsiini Comirnaty tõhustusdoosi manustamist võib kaaluda vähemalt kuus kuud pärast teist vaktsiinidoosi 18-aastastel ja vanematel inimestel. Moderna puhul jätkub veel andmestiku hindamine, märkis EMA.

Tõhustusdoosi võivad vajada immuunsuse nõrgenemise tõttu teatud ajaperioodi möödudes kõik vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed.

Lisadoose vajavad vaktsineerimiskuuri lõpetamiseks tõsise immuunpuudulikkusega inimesed, kellel ei teki kahe doosiga (Jansseni vaktsiini puhul ühe doosiga) vaktsineerimise järel piisavat kaitset, näiteks elundsiirdamisega haiged või pahaloomuliste kasvajatega inimesed, kes on immuunsupresseerival ravil.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: