PTA: Hispaaniast Eestisse jahikoeri vedanu rikkus loomade veo reegleid

Foto: ERR

Jahikoerte Hispaaniast Hiiumaale vedaja on rikkunud seadusega kehtestatud loomade veo reegleid, tuvastas põllumajandus- ja toiduamet (PTA). Koerad ise on terved ja nende dokumendid korras.

1. oktoobri õhtul filmiti Rohuküla sadamas video, kus on näha Hispaania numbrimärgiga kaubikut, millesse on paigutatud 22 jahikoera. Koerad kuulusid kaheksale omanikule ja volitused olid antud ühele vedajale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tegu oli kommertsveoga, millele kehtivad kindlad tingimused.

Enne koerte tagasivedu peab vedaja põllumajandus- ja toiduametit teavitama.

"Eelkõige peavad olema loomad kohapeal pädeva ametiasutuse poolt üle vaadatud, veovahend hinnatud, teekond hinnatud ja väljastatud veterinaarsertifikaat, mida neil kaasas meie andmetel ei ole olnud," selgitas PTA loomatervise ja -heaoluosakonna juhataja Olev Kalda.

"Trahvimäärad algavad 800 eurost füüsilisele isikule ja suuremad määrad juriidilisele isikule. /.../ Kõigepealt, et jõuda karistamiseni, peavad kõik asjaolud olema välja selgitatud, millega me tegeleme," sõnas Kalda.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: