Põhja-Lätis püüti kinni Eestist pärit karuduo

Uinutatud karu Põhja-Lätis
Uinutatud karu Põhja-Lätis Autor/allikas: LSM

Pärast mitu päeva kestnud tagaajamist püüti Põhja-Vidzemes tegutsenud karud kinni ja nad eraldati üksteisest, teatas esmaspäeval Läti looduskaitseameti (DAP) pressiesindaja.

Kaks karu, kes tegutsesid Põhja-Lätis, uinutati ja lasti lahti eraldiseisvatesse metsadesse. Nad said ka identifitseerimisnumbrid, et neid oleks lihtsam ära tunda, kui nad peaksid lähenema inimeste majapidamistele, vahendas LSM

Karud uinutasid veterinaararstide järelevalve all kaks kogenud spetsialisti Lätist ja Eestist. Karude ümberpaigutamise kavasse kaasati eksperte Lätist, Eestist, Venemaalt, Saksamaalt ja Kanadast. 

"Oleme tänulikud kõigile, kes tegid koostööd. Paljud siin osalejad töötasid vabatahtlikult. Vastutuse jagamine, koostöö ja koordineerimine oli kõrgel tasemel ja see tõi kaasa eduka tulemuse," ütles DAP-i pressiesindaja Rolands Auzinš. 

DAP ei avaldanud, kuhu karud välja lasti. 

Lätis arvatakse, et tõenäoliselt tulid karud Eestist, kus neid elab rohkem kui Lätis.

Karudele meeldib aina rohkem liikuda asulate läheduses. Kui karudel on pojad, võivad nad ohtlikud olla ja sel ajal tasub metsateel liikudes silmad lahti hoida.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: