Microsoft: Vene häkkerirühmitus Nobelium sooritas üle 22 000 rünnaku

Venemaa häkkerirühmitus Nobelium on 2021. aastal tegutsenud aktiivselt IT-tööstuse vastu, sooritades juulist oktoobrini üle 22 800 küberrünnaku, teatas esmaspäeval Microsoft.

Microsofti väitel on Nobelium seotud Venemaaga.

"See on sama jõud, mis ründas tarkvarafirma SolarWinds kliente 2020. aastal," märkis Microsoft.

"Nobelium püüab kasutada meetodit, mida varasemateski rünnakutes organisatsioonide vastu, mis on IT-valdkonna üleilmse tarneahela lahutamatud osad," lisas Microsoft. 

Microsofti andmeil langesid häkkerite ohvriks muu seas organisatsioonid, mis tarnivad IT-teenuseid, näiteks pilveteenust.

Microsofti asjatundjad märkasid rünnakukampaaniat 2021. aasta mais ja teavitasid rohkem kui 140 ettevõtet ja organisatsiooni, et neid ründab Nobelium. Häkkeritel õnnestus häirida 14 organisatsiooni serverite tööd.

Microsoft täpsustas, et 2021. aasta suvel muutusid Nobeliumi sihtmärgiks muud struktuurid. 1. juulist 19. oktoobrini teavitas Microsoft 609 oma klienti, et Nobelium on rünnanud neid 22 868 korda, kuid rünnakud olid vähetõhusad.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/INTERFAX

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: