Bloomberg: Vene võimudega seotud häkkerid ründasid USA vabariiklaste arvuteid

Naise siluett USA Vabariikliku Partei rahvuskomitee logo ees.
Naise siluett USA Vabariikliku Partei rahvuskomitee logo ees. Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Venemaa välisluurega seostatud häkkerite rühmitus ründas eelmisel nädalal Ameerika Ühendriikide Vabariikliku Partei rahvuskomitee arvutisüsteemi, teatas väljaanne Bloomberg. Partei teatas hiljem, et häkkeritel ei õnnestunud nende andmetele ligi pääseda.

Rünnaku korraldajaks peetakse häkkerite grupeeringut APT 29 teise nimega Cozy Bear, mille liikmete seas on ka Vene võimudega seotud isikuid, märkis Bloomberg. Sama gruppi peetakse ka 2016. aasta valimiste eel USA Demokraatliku Partei rahvuskomiteed tabanud rünnaku läbiviijaks ning mullu detsembris toimunud rünnaku, kus ettevõtte SolarWinds Corp. kaudu tungiti üheksa USA valitsusagentuuri võrkudesse, korraldajaks.

Bloombergi anonüümsete allikate väitel kasutati rünnakuks ettevõtet Synnex Corp., mis pakub Microsofti pilvekeskkonna vahendusel ettevõtetele majandustarkvara.

USA vabariiklaste rahvuskomitee teatas teisipäeval, et Microsofti korraldatud uurimine kinnitas, et ründajatel ei õnnestunud Synnexi kaudu partei siseinfole ligi pääseda.

Pärast Bloombergi artikli ilmumist teatas vabariiklaste rahvuskomitee büroojuht Richard Walters, et kui partei sai nädalavahetusel teada sissetungist oma teenusepakkuja Synnexi võrku, rakendati viivitamatult meetmeid ja blokeeriti ligipääs Synnexi pakutavatele vabariiklaste kontodele.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Bloomberg, Reuters, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: