Noorte vaktsineerituses on Tallinnas suured käärid

{{1636103940000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine.
Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kui Nõmmel, Kristiines, Kesklinnas ja Pirital on vaktsineeritud üle 60 protsendi kooliõpilasi vanuserühmas 12–17 aastat, siis Lasnamäel on see näitaja alla 34 protsendi.

Tallinna linnaosadest on õpilasi vaktsineeritud enim Nõmmel, kus vähemalt ühe vaktsiinidoosi on saanud 67,1 protsenti õpilastest vanuserühmas 12–17 aastat.

Kristiines on samas vanuserühmas saanud vähemalt ühe doosi 63,2 protsenti, Kesklinnas 62,6 protsenti ja Pirital 61,8 protsenti.

50 protsendi juures on vaktsineeritus kolmes linnaosas – Haaberstis 52,8 protsenti, Mustamäel 51 protsenti ja Põhja-Tallinnas 49,1 protsenti.

Selgelt kõige vähem on kooliõpilasi vaktsineeritud Lasnamäe linnaosas – seal on vähemalt ühe vaktsiinidoosi saanud vaid kolmandik õpilastest ehk 33,8 protsenti.

Tallinna keskmine näitaja on selles vanuserühmas 51,5 protsenti.

Suurematest linnadest on Tartus see näitaja 69,4 protsenti, Viljandis 58,8 protsenti, Pärnus 46,5 protsenti ja Narvas vaid 29,3 protsenti.

Eestis on Covid-19-vastane vaktsineerimine võimalik kõigil, kes on vähemalt 12-aastased.

Tallinna linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik ütles, et vaktsineerimise statistikat ei saa reaalsest olukorrast eraldi käsitleda. Tema sõnul ei peegelda koroonakolded Tallinna koolides seost vaktsineerimise tasemega linnaosades.

"Näiteks ei vaktsineerita alla 12-aastaseid lapsi, kuid viiruse suurim levik toimub just selles vanuserühmas. Teiseks oluliseks nüansiks on asjaolu, et  koolitöötajaid vaktsineeriti peamiselt AstraZeneca vaktsiiniga. See tähendab, et nende vaktsiinide mõju on juba nõrgenenud, aga revaktsineerimist veel anda ei saa või tõhustusdoos ka tehtud, kuid ei ole veel täielikult mõjunud. Nii võib viirus ka õpetajate seas aktiivselt levida."

Ta selgitas, et näiteks on kõige rohkem koroonakolletega koole Kesklinnas. Koolikoldeid on Kesklinnas 20 ning kokku on neis kolletes nakatunud 299 õpilast ja 80 koolitöötajat. Nõmmel, kus on statistiliselt kõige suurem vaktsineeritud kooliõpilaste osakaal, ei ole olukord haigestumusega Öpiku sõnul ka sugugi parem – Nõmme koolides on kokku seitse koroonakollet, millega on hõlmatud 115 last ja 20 õpetajat.

Lasnamäel, kus mainitud vanuserühmas on laste vaktsineerimise määr on madalaim, esineb koroonakoldeid kuues koolis ja nakatunud on neis kolletes 144 last ja 16 õpetajat.

"Loomulikult on vaktsineerimine vajalik ja Tallinn tagab selleks mitmesuguseid võimalusi - vaktsineerimisest koolides kuni spetsiaalsete vaktsineerimis- ja nõustamistelkideni linnas," lisas Öpik.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: