Sotsiaaldemokraadid saavad Tallinna linnavalitsuses kolm abilinnapea kohta

{{1636440120000 | amCalendar}}

ERR-i andmetel saab teisipäeval avalikustatava Tallinna koalitsioonileppe kohaselt Keskerakonnaga võimuliidu moodustav Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) seitsmest abilinnapea kohast kolm, linnavolikogu esimehe ning ka ühe linnaosavanema koha.

ERR-ile teadaolevalt on koalitsioonipartnerid kokku leppinud, et volikogu esimehe koht läheb sotsiaaldemokraatidele nagu linnapea koht jääb Keskerakonnale. Mõistagi jätkab linnapeana Mihhail Kõlvart.

Seni linnavalitsuses olnud kuue abilinnapea koha asemele tekib seitse abilinnapea kohta, kuna senise kultuuri ja hariduse valdkonna abilinnapea töökoht lahutatakse kaheks.

Keskerakonda esindavate abilinnapeade vastutusvaldkonnad on teisipäeva hommikul sõlmitud koalitsioonileppe kohaselt haridus ja sport, kommunaal ja keskkond, linnavara ja transport ning sotsiaal ja tervishoid.

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda esindavate abilinnapeade vastutusvaldkonnad on ettevõtlus, kultuur ja linnaplaneerimine.

Haabersti, Põhja-Tallinna, Mustamäe, Kristiine, Kesklinna, Pirita ja Lasnamäe linnaosa vanema kandidaadid esitab Eesti Keskerakond. Nõmme linnaosa vanema kandidaadi esitab Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

Keskerakond sai 79-liikmelises Tallinna volikogus 38 kohta ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond kuus kohta.

Toimetaja: Mait Ots, Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: