Tallinna volikogu istungit võib sotside asemel juhtida ajutiselt linnasekretär

{{1637066760000 | amCalendar}}
Tallinna linnavolikogu.
Tallinna linnavolikogu. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Kui Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) ei suuda neljapäevaseks Tallinna volikogu istungiks oma volikogu esimehe kandidaati välja käia, juhib seda nende asemel linnasekretär Priit Lello ning istung lõppeb enne esimest päevakorrapunkti ehk enne esimehe valimist.

SDE ei ole suutnud Tallinnas nädala jooksul enda juhitavatele ametikohtadele kandidaate paika panna. Muu hulgas on otsustamata, kelle nad Tallinna volikogu esimeheks esitavad, sel neljapäeval aga toimub esimene volikogu istung.

Tallinna pressiteenistusest öeldi ERR-ile, et kui SDE kandidaati sellele kohale õigeks ajaks ei nimeta, juhatab istungit linnasekretär Priit Lello, kel käivad lähenevaks istungiks juba ettevalmistustööd. Kui aga sotsid saavad õigeks ajaks inimese nimetatud, siis Lello seda ise tegema ei pea.

Volikogu kommunikatsioonijuht Jukko Nooni täpsustas, et Priit Lello peab volikogu istungi sisse juhatama igal juhul, ent kui SDE suudab oma volikogu esimehe kandidaadi nimetada, läheb juhtimine temale edasi. Kui ei, lõppeb istung pärast sissejuhatust ära, sest istungi järgmised punktid ehk aseesimeeste arvu määramine jääksid sel juhul ära - neid Lello juhtima ei hakka.

Ka teine ja kolmas istung kuluvad formaalsuste peale, mis eeldavad poliitilist juhtimist: teisel istungil valitakse linnapea, kellele antakse volitused linnavalitsuse moodustamiseks ning kolmandal istungil nimetatakse ametisse linnavalitsus.

Nooni lisas, et ajaliselt on nii kiireks läinud, et jõuludeni võivad volikogu istungid toimuda mitte üle nädala, nagu tavaliselt, vaid igal neljapäeval, et eelarveprotsessiga valmis jõuda.

Lisaks volikogu esimehele on SDE-l vaja nimetada ka kolm abilinnapea kandidaati (kultuur, ettevõtlus ja linnaplaneerimine) ja Nõmme linnaosavanem. Veel esmaspäeva hommikul lubas SDE juhatuse liige Riina Sikkut "Terevisioonis", et nimed saavad avalikuks esmaspäeva õhtuks, ent otsuseid ei sündinud ka selleks ajaks.

Tallinna linnapeana jätkab Mihhail Kõlvart (KE), ent kes on erakonna teised kandidaadid linna juhtivatele ametikohtadele, ei ole veel avalikkusele välja käidud. Keskerakond saab koalitsioonilepinguga Tallinnas neli abilinnapeakohta ja seitse linnaosavanemakohta.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: