Keskerakonnast saab Tallinna uueks abilinnapeaks Vladimir Svet

Vladimir Svet.
Vladimir Svet. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Keskerakonnale kuulub Tallinna uues linnavalitsuses seitsmest abilinnapea positsioonist neli, uue abilinnapeana asub ametisse senine Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet. Svet hakkab vastutama keskkonna ja kommunaalvaldkonna eest.

Tallinnas moodustavas koalitsioonis saavad kolm abilinnapea kohta sotsiaaldemokraadid, kes teatavad oma kandidaadid ametikohtadele neljapäeval.

"See otsus tuli tõesti mulle raskelt, kuna Lasnamäe linnaosavanemana olen töötanud oma kodulinnaosa heaks ja lühikese ajaga olen suutnud panna linnaosavalitsuses kokku väga tugeva meeskonna ja algatada rea olulisi muutusi, mille tulemusi saab näha alles mõne aasta pärast," ütles Svet.

Uut Lasnamäe linnaosa vanema kandidaati Keskerakond veel nimetanud ei ole.

"Hetkel ei ole teada, kes saab olema uus linnaosavanem. Seni, kuni uut inimest ei ole nimetatud ja hetkest kui mina asun abilinnapea positsioonile, hakkab minu praegusi kohustusi täitma minu praegune asetäitja Anu Aus," sõnas Svet.

Keskerakond esitab abilinnapea kandidaatideks ka transpordi ja linnavara valdkonnas Andrei Novikovi, spordi, hariduse ja integratsiooni valdkonnas Vadim Belobrovtsevi ning sotsiaalhoolekande ja tervishoiu valdkonnas Betina Beškina.

Linnaosavanematena jätkavad Pirital Tõnis Liinat, Kristiines Jaanus Riibe, Kesklinnas Monika Haukanõmm, Mustamäel Lauri Laats, Haaberstis Oleg Siljanov ning Põhja-Tallinnas Manuela Pihlap.

Tallinna linnapeana jätkab Mihhail Kõlvart (KE), volikogu esimehe positsiooni täidab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esindaja. Tallinna volikogu uus koosseis koguneb neljapäeval.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: