Tallinna lumekoristustehnika töötab täistuuridel

Veebruarikuine lumesadu Tallinnas.
Veebruarikuine lumesadu Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Ööl vastu laupäeva alanud ja päeva vältel kestnud lumesadu tõi Tallinna linnatänavatele ligi sada hooldusmasinat. Sadu ja jätkub ka pühapäeval, mistõttu tuleb arvestada keeruliste teeoludega ja varuda sihtkohta jõudmiseks aega.

Tallinna abilinnapea Vladimir Svet märkis, et varahommikul oli Tallinnas intensiivne lumesadu ja ühtekokku sadas maha kuni 15 sentimeetrit lund, ehkki ilmaprognoos ennustas maksimaalselt 3,5 sentimeetrit.

"Hommikust saadik on nii keskkonna-ja kommunaalameti kui ka linnaosade lepingupartneriks olevatel tänavapuhastusfirmadel olnud väljas kogu olemasolev tänavakoristustehnika. Töös on pidevalt ligi sada tänavakoristusmasinat, sealhulgas sahk-puisturid ja traktorid ning 33 käsitööbrigaadi," rääkis Svet.

"Järgnevatel öödel algab ka linnast lume äravedu neist kohtadest, kus liiklemistingimused on muutumas suurte lumevallide tõttu kitsaks," lisas Svet.

Ehkki talvistes oludes toimub lume- ja libedusetõrje pidevalt ja ööpäevaringselt, tuleb arvestada tihedas lumesajus keeruliste ja lumiste teeoludega ning varuda sihtkohta jõudmiseks piisavalt aega.

Ilmaprognoosi kohaselt jätkub lumesadu öösel ja ka pühapäeval, mistõttu tuleb olla valmis ka kõnniteede hommikuseks puhastamiseks.

Kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee lumest ja jääst puhastamine ning libedusetõrje on kinnistu või ehitise omaniku korraldada. Tallinna heakorraeeskirja kohaselt on kinnistuomanikel soovi korral võimalus linnalt tellida omanikule seadusega pandud korrashoiukohustuse täitmine ehk lume- ja libedusetõrje omanike puhastusalal.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: