Pealtvaatajate pääs 24. veebruari lipuheiskamisele ootab valitsuse eriluba

Pidulik lipuheiskamine Toompeal 24. veebruaril 2021
Pidulik lipuheiskamine Toompeal 24. veebruaril 2021 Autor/allikas: Priit Mürk / ERR

Riigikogu kantselei pöördus valitsuse poole, et tänavu 24. veebruaril lubataks Tallinna Kuberneri aeda ja lähiümbrusse pidulikule lipuheiskamisele ka kuni 5000 pealtvaatajat. Mullu toimus üritus pealtvaatajateta.

Kuna vabariigi aastapäeval riigilipu piduliku heiskamise tseremoonia on sündmus, millest osa saamine on paljude eestimaalaste jaoks oluline traditsioon ja ühtsuse kujund, taotletakse valitsuselt eriluba inimeste lubamiseks tseremooniale, kirjutas pöördumises valitsuse poole riigikogu kantselei direktor Antero Habicht.

Rahva lubamist tseremooniale toetab riigikogu juhatus.

Hinnanguliselt võib tseremooniale koguneda kuni 5000 inimest. Kõik osalejad ei pääseks Kuberneri aeda, kuhu on tagatud kolm sissepääsu esinejatele, kutsega osalejatele ja rahvale. Lisaekraanid paigaldatakse Falgi teele, et inimesed saaksid sündmust jälgida ka Kuberneri aiast väljaspool.

Praegu võib välitingimustes piiratud alal koguneda kuni 2000 inimest.

Habichti sõnul on varasemad aastad näidanud, et 24. veebruaril võib riigilipu heiskamise tseremooniat jälgima koguneda Kuberneri aeda, Lossi platsile ning Falgi teele mitu tuhat inimest.

Mullu osalesid lipuheiskamisel koroonapiirangute tõttu peale esinejate ainult akadeemiliste ühenduste ja isamaaliste noorteorganisatsioonide liputoimkonnad.

Pidulik lipuheiskamine Toompeal 24. veebruaril 2021 Autor/allikas: Priit Mürk / ERR

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: