Video ja galerii: Briti tankid jõudsid Tapale

{{1645781760000 | amCalendar}}

Reedel saabus Eestisse osa täiendavast Briti väekontingendist, samuti Briti tankid, mis jäid Pärnus "Aktuaalse kaamera" kaamera ette.

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm rääkis, et esimesed täiendavad briti sõdurid peaks hakkama Eestisse jõudma reedel. Praegu on Eestis 850 sõdurist koosnev pataljon, täiendavalt tuleb juurde tuhatkond sõdurit.

Neljapäeval õhtul jõudsid Ämari lennubaasi Ameerika Ühendriikide hävituslennukid F-35, mis Ühendriikide valitsus saatis Baltikumi regiooni seoses Vene Föderatsiooni agressiooniga Ukraina vastu.

Ameerika Ühendriigid on otsustanud tugevdada Baltikumi ja Poola regioonis heidutust, saates Läänemere piirkonda viienda põlvkonna hävitajad F-35, ründekopterid AH-64 ja 800-liikmelise üksuse.

Esimesed NATO lahingugruppi tugevdava Briti üksuse kolonnid Tapale pärastlõunal.  

Saksamaalt Sennelageri harjutusalalt teed alustanud esimene sõidukite kolonn jõudis Tapa sõjaväelinnakusse kuue Challenger tanki ja teiste soomusmasinatega, tähistades sellega kuningliku Walesi rügemendi üksuste Eestisse saabumise algust.

"Liitlaste üksuste lõimimine meie kaitsesse ei ole Putini poolt nimetatud oht Venemaale ega tema julgeoleku huvide rikkumine. See on Lääne reaktsioon Vene Föderatsiooni agressiivsele käitumisele," ütles Eesti kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem.

Kui kõik üksused on kohale jõudnud võtab Walesi kuninglik rügement NATO lahingugrupi juhtrolli üle Briti kuninglikult tankirügemendilt ja integreeritakse Eesti kaitseväe 1. jalaväebrigaadi.

Eelmise aasta septembrist Eestis teeniv Briti kuninglik tankirügement jääb Tapa linnakusse veel mõneks kuuks ning keskendub koostööle Eesti kaitseväe 1. jalaväebrigaadi ja 2. jalaväebrigaadiga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: