Sõja neljas päev: Venemaa jätkas Ukrainas rünnakuid mitmel teljel

{{1645935480000 | amCalendar}}
Purukslastud Vene soomukid Harkivis.
Purukslastud Vene soomukid Harkivis. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Sõja neljandal päeval püsisid Kiiev ja teised suurlinnad jätkuvalt Ukraina kontrolli all. Riiki on tabanud uued raketirünnakud, vähemalt üks neist lähtus Valgevenest. Venemaa tegi ettepaneku alustada kõnelusi.

Ukraina relvajõudude peastaap teatas esmaspäeva esimestel tundidel, et Venemaa jätkab operatsiooni Ukraina vastu õhust ja maalt.

"Õhk-maa pealetungioperatsiooni ajal jätkas vaenlane sõja- ja tsiviillennuväljade, sõjaväe juhtimispunktide (vägede), õhutõrjerajatiste, tähtsa kriitilise infrastruktuuri, kaitsepiirkondades asulate ja üksuste tulistamist," seisis peastaabi teates.

Staap lisas, et Polesjes suunaga Kiievi poole püüab Venemaa pealetungi jätkata, püüdes ületada Irpini jõge. "Okupandi järjekordne katse vallutada Irpini linn ebaõnnestus. Ukraina kaitsejõud hävitasid vaenlase uue varustuse."

Peastaabi sõnul hoiavad Ukraina relvajõudude tanki- ja mehhaniseeritud üksused suurtükiväe toel igas suunas teatud ulatuses piiride kaitset. "Ukraina relvajõudude õhujõud tõrjuvad vaenlase õhurünnakud," märgib staab.

Kiievis on relvajõudude sõnul kasutusel mitmetasandiline kaitsesüsteem.

"Süstemaatiline võitlus käib väikese arvu relvastatud sabotaaži-luuregruppide (SRG) vastu, kus on kolm kuni 15 inimest, kes on Ukraina relvajõudude mundris, kuid Venemaa föderatsiooni kuulivestides," selgitab peastaap.

Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski hinnangul on järgmised 24 tundi Ukraina jaoks otsustavad. Seda ütles ta pühapäeva õhtul telefonikõnes Briti peaministri Boris Johnsoniga.

Esmaspäeva varahommikul oli Kiievis ja Harkivi linnas kuulda plahvatusi, teatas Ukraina erisideteenistus. Enne seda oli kiievis mitu tundi vaikus olnud.

Allikad: Valgevene valmistub sõtta minema

The Kyiv Independent kirjutab, et allikate väitel valmistub Valgevene juba lähitundidel ühinema Venemaaga sõjas Ukraina vastu.

Leht märgib, et mitme allika väitel on otsus tehtud ning tõenäoliselt juba esmaspäeva hommikul kell viis tõuseb õhku esimene IL-76 transpordilennuk, mis viib Valgevene dessantväelased Ukrainasse sõtta.

Pole selge, kas kell viis tähendab Valgevene või Ukraina kohalikku aega - kui kell on viis Minskis, siis Kiievis on see neli.

Kuulujutud Valgevene ametlikust seotusest sõjaga hakkasid ringlema pühapäeval, kui Valgevene anonüümseks jäänud opositsiooniajakirjanikud teatasid sellest diplomaatilistele ringkondadele.

Väidetavalt võidakse Valgevene sõjaväelased saata Kiievisse või Žõtomõri piirkonda Vene sõjaväelastele appi.

Selliseid väiteid ei ole kinnitatud, samas on olnud viiteid, et Valgevene on oma sõjaväel valmisolekut tõstnud.

Valgevene võimaliku seotuse kohta algatas Valgevene opositsioonimeedia hoiatuseks kampaania. Muu hulgas kutsus Valgevene endine dessantväe komandör Valeri Sakašik videopöördumises Valgevene dessantväelasi üles mitte alluma käskudele, mis viiks neid sõtta.

Pühapäeval avaldasid tuhanded Valgevene inimesed meelt sõja vastu.

Pühapäeval ütles Valgevene režiimi liider Aleksandr Lukašenko, et valgevenelased on hakanud Ukrainas kogema vägivalda ning et Kiiev ähvardab Valgevenet terrorismiga. See kõlab sarnaselt ettekäändega, mille Venemaa president Vladimir Putin andis 24. veebruaril Ukrainasse sissetungi alustamiseks.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski samas pidas pühapäeval Lukašenkoga telefonikõne ning ütles, et Lukašenko kinnitas oma mitteosalemist Venemaa alustatud sõjas.

Ukraina: hävituslennukid on Valgevenest Ukraina poole teel

The Guardian vahendas Ukraina riigi erisideteenistuse teadet, mille väitel on hävituslennukid Valgevenest Ukraina poole teel. Teenistus teatas sellest esmaspäeva öösel kella kahe ajal.

Pole selge, kas mainitud hävituslennukid on Venemaa või Valgevene omad.

Tšernigivis sai korterelamu raketitabamuse

Kiievist umbes 150 kilomeetri kaugusel kirdes asuvas Tšernigivi kesklinnas sai kortermaja väidetavalt raketitabamuse ning süttis põlema, teatas Ukraina erisideteenistus.

"Rakett tabas elumaja Tšernigivi kesklinnas. Puhkes tulekahju, kaks alumist korrust on leekides. Kannatanute arv on praegu teadmata," ütles agentuur lühikeses sõnumis.

Varem teatas Kyiv Independent, et kella 4.30 ajal oli linnas kuulda õhusireene ning elanikke kutsuti üles pagema lähimasse peidupaika.

Oblastivalitsuse juht: Vene väed on liikumas Hersonist Mõkolaivi

Mõkolaivi oblastivalitsuse juht Vitali Kim ütles esmaspäeva öösel, et Vene väed on lahkunud Hersonist ja liiguvad Mõkolaivi suunas.

"Neil on järgmine teavitussüsteem: üks valge rakett - valmistuge väljuimiseks; kaks valget raketti - start; üks kollane rakett - takistus; üks punane rakett - peatus. Pool tundi tagasi tuli üks valge, hiljuti kaks. Nad tulevad meile Hersonist, Nii et me ootame külalisi," vahendas Interfax Kimi teadet.

Varem pühapäeval ütles üks USA kaitseministeeriumi ametnik, et Vene väed liikusid Hersoni linna peale, kasutades vägesid, mis tungisid Ukrainasse Krimmi poolsaarelt.

Satelliidipilt pommitamise tagajärgedest Harkivis. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/BlackSky

Klõtško lükkas ümber väited, et Kiiev on ümberpiiratud

Kiievi linnapea Vitali Klõtško teatas pühapäeva pärastlõunal, et Vene vägesid Kiievis pole. "Öösel toimusid kokkupõrked. Hävitasime mitmed suured sabotööride grupid," kirjutas Klõtško sotsiaalmeedias.

Pühapäeva õhtul edastas uudisteagentuur Associated Press, et Klõtško ütles intervjuus, et Kiiev on ümbritsetud Vene vägede poolt ning lahkuda sealt pole võimalik. Selle lükkas hiljem ümber tema pressiesindaja, kelle sõnul on tegu jamaga ning Klõtško pole nii öelnud.

Klõtško ütles, et esmaspäeva öö saab olema pealinnale taas keeruline.

"Seetõttu valmistuvad meie võitlejad pealinna kaitsmiseks. Ma kutsun Kiievi elanikke veetma öö varjus, sest vaenlane on saamas vihaseks. Nad tulistavad meie rahumeelseid kodusid. Nad jätkavad meie infrastruktuuri hävitamist. Kuigi nad ise kannatavad ka suuri kahjusid - nii inim- kui ka sõjaväelisi kahjusid. Sest tundub, et venelased ei oodanud niisugust vastulööki ja niisugust vaimu Ukraina rahvalt, nii sõjaväelt kui ka tsiviilelanikelt," kirjutas ta oma Telegrami kanalil.

BBC teatel on Kiievis pidev õhulöökide oht ning õhuhäiret on linnas tihti kosta. Lisaks on esimest korda antud õhuhäiret Dnipro linnas.

Pühapäeva lõuna ajal hävitasid Ukraina väed Kiievi külje all oleva Butša linna tänavatel sealt läbi sõitnud Venemaa soomukite kolonni, teatasid Ukraina allikad. Kohalike postitatud videote alusel otsustades on põlenud kümneid sõidukeid, mis jäid tankitõrjerelvadega varustatud jalaväelaste tule alla. Ukraina vägede teatel hävitasid nad 100 ühikut tehnikat.

Suits Butšas. Autor/allikas: UNIAN

Kiievi linnapea Klõtško sõnul on Vene sissetungi algusest saanud Kiievis surma üheksa tsiviilisikut, nende seas üks laps. Sõjaväe ja maakaitseüksustes on surma saanud 18 inimest.

Klõtško kehtestas laupäeval komandanditunni, mis kestab laupäeva õhtust esmaspäeva hommikuni. Kiievis jätkuvad lahingud.

Ukraina teatab edukatest droonirünnakutest Vene vägede vastu

Ukraina relvajõudude väitel on nad sooritanud oma Türgis toodetud sõjadroonidega edukaid rünnakuid Venemaa vägede vastu.

Relvajõud avaldasid pühapäeval kaadrid, millel on väidetavalt drooniga hävitatud Vene soomusmasinad. Relvajõudude sõnul tehti droonirünnak Venemaa maa-õhk tüüpi raketisüsteemi BUK vastu.

Relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalušnõi ütles, et droonirünnak leidis aset Žõtomõri oblastis Malõni linna lähedal, mis asub Kiievist 100 kilomeetrit loodes.

Ukraina valitsus sai Bayraktar TB2 droone Türgilt eelmisel aastal.

Vene raketisüsteem BUK enne väidetavat droonirünnakut Malõni lähedal. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine Valery Zaluzhny

Berdjansk on Venemaa kontrolli all

Ukraina lõunaosas Zaporižžja oblastis Aasovi mere kaldal asuv Berdjanski linn on langenud Venemaa kontrolli alla, teatas linnapea kohusetäitja Oleksandr Svidlo.

Ta ütles, et Vene väed sisenesid linna ja võtsid selle üle kontrolli. "Mõni tund tagasi teie ja mina nägime, kuidas raskerelvastus ja relvastatud sõdurid sisenesid linna ning hakkasid kogu meie kodulinnas edasi liikuma. Nii pea kui ma seda teada sain, püüdsin teavitada kõiki elanikke, et neil oleks võimalus varjuda," teatas Svidlo pühapäeval oma Facebooki kontole tehtud postituses.

"Mõni aeg tagasi sisenesid relvastatud sõdurid juhtivkomitee hoonesse ning tutvustasid end kui Vene armee sõjaväelasi. Nad teavitasid meid, et kõik administratiivhooned on nende kontrolli all ja et nad võtavad enda kontrolli alla ka juhtivkomitee hoone," lisas Svidlo.

Tema sõnul palusid sõjaväelased ametnikel edasi töötada, kuid nende kontrolli all. "Ma pean seda ettepanekut vastuvõetamatuks, seega kõik töötajad lahkusid juhtivkomitee hoonest."

Svidlo lisas, et Berdjansk oli pühapäeval tulejoonel ning esmaspäeva öö saab olema ilmselt väga keeruline.

Berdjanskis asub väike mereväebaas ning linnas elab umbes 100 000 inimest.

Pühapäeva õhtul edastas ukrainakeelne Interfax, et Vene armee pommitab Zaporižžja infrastruktuuri ja lennuvälja. Linn andis seepale õhuhäiret.

Zaporižžja oblasti juht Oleksandr Staruhh ütles oma Telegrami kanalil, et Venemaa tulistas olulisi infrastruktuurirajatisi.

Tšerkassõ oblast sai mitu tabamust

Pühapäeva õhtul tulistasid Vene väed Tšerkassõ oblasti pihta neli mürsku, ütles oblastivalitsuse juht Oleksandr Skitško.

"Meil on piirkonnas neli tabamust – kolm Tšerkassõs ja üks Tšornobai rajoonis. Vigastatuid pole. Olukord on kontrolli all," ütles Skitško pühapäeva õhtul oma Telegrami kanalis. 

Mõkolaivi rahvusvaheline lennujaam sai tabamuse

Venemaa raketirünnak tabas pühapäeva õhtul Donetski oblastis Mõkolaivi rahvusvahelist lennujaama, vahendas Interfax kohaliku regionaalvalitsuse juht Vitali Kim.

"Vene väed tabasid varem lennujaama kolm korda. Mürsud tabasid lennurada ja platvormi. Kella 22.50 seisuga ei ole infot, millised raketid seda tabasid ja kust need tulid," seisis tema teates.

Vene sõjaväelased sisenesid Mõkolaivi. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS TV

Valgevenest lasti Ukrainasse raketid

Ukraina siseministri nõunik teatas pühapäeval, et kella viie paiku õhtul tulistati Valgevenest Ukraina suunas ballistilised raketid Iskander.

Raketid tabasid Kiievist 120 kilomeetrit lääne pool asuvat Žitomõri lennuvälja, vahendas Reuters.

USA kaitseministeeriumi teatel peavad Ukraina kaitsejõud pühapäeva seisuga vastu ka Lõuna- ja Kagu-Ukrainas, kus Vene väed on Mariupoli linna keskusest umbes 50 kilomeetri kaugusel, vahendas CNN.

USA kaitseministeeriumi hinnangul on Mariupol hästi kaitstud.

Pühapäevase seisuga pole Vene väed aga liikumas Odessa peale, kuid vägede liikumine toimub Mustal merel. Samas on Vene väed liikumas Hersoni linna peale, kasutades vägesid, mis tungisid Ukrainasse Krimmi poolsaarelt, ütles USA kaitseministeeriumi ametnik.

Ukraina kaitseministeerium: hukkunud on 4300 Vene sõdurit

Pühapäeva seisuga on Ukrainasse tunginud Vene sõjavägi kaotanud 4300 sõdurit, vahendas väljaanne Kyiv Independent Ukraina kaitseministeeriumi andmeid.

Lisaks 4300 sõdurile on Ukraina väed hävitanud 27 lennukit, 26 helikopterit, 146 tanki, 706 soomussõidukit, 49 suurtükki ja kaks laeva.

Ukraina terviseminister Viktor Ljaško ütles pühapäeval, et Venemaa rünnakus on hukkunud 352 tsiviilisikut, nende seas 16 last. Siseministeeriumi andmeil on vigastada saanud 1684 inimest, neist 116 lapsed.

Harkovis Ukraina vägesid juhtiv Oleg Sinjehubov ütles, et kümned Vene sõjaväelased on alistunud. Sinjehubovi sõnul on alistunud sõdurid rääkinud Vene vägedes lokkavast distsipliini ja meeleolu langusest ning arusaamatusest, miks seda sõda peetakse.

Vene vägede kaotused Ukrainas Ukraina kaitseministeeriumi andmetel. Autor/allikas: Kyiv Independent

Ukraina sõjavägi: pühapäev oli raske

Ukraina relvajõudude peastaap kirjeldas pühapäeva kui keerulist aega sõjaväe jaoks, öeldes, et Vene väed jätkavad pommitamist pea igast suunast.

Peastaap lisas, et Vassõlkivi sõjaväebaasi kaitsejõud jätkavad vastupanu Venemaa rünnakutele ja suurtükilöökidele.

Ukraina prokuratuur annab Kupjanski linnapea kohtusse

Ukraina prokuratuur algatas kohtueelse menetluse Harkivi oblastis asuva Kupjanski linnapea Hennadi Matsegora vastu. Uurimine on algatatud seaduse artikli alusel, mis puudutab riigireetmist, teatas Interfax.

Prokuratuuri väitel astus linnapea teadlikult samme, mille eesmärk oli kahjustada Ukraina suveräänsust, territoriaalset terviklikkust, puutumatust, kaitset ja riigi julgeolekut.

"Ametivõimude esindaja siirdus agressorriigi - Vene Föderatsiooni - poolele. Mees osutas avalikult internetis sõjaseisukorra ajal Venemaa Föderatsiooni esindajatele abi Ukraina-vastase õõnestustegevuse läbiviimisel," ütles piirkonnaprokuratuur pühapäeva õhtul tehtud avalduses.

Paari päevaga on Ukraina mobiliseerinud 100 000 inimest

Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalušnõi sõnul on paari päevaga liitunud armeega 100 000 kodanikku.

"Meile vastandub üks maailma suuremaid armeesid. Aga me oleme tugevamad. Ja meie read muutuvad iga päevaga tugevamaks. Kahe päevaga on mobiliseeritud ligi 100 000 kodanikku, kellest pooled on relvajõudude reservväelased," ütles ta.

Vene väed hävitasid maailma suurima lennuki

Vene vägede rünnakus sai tõsiselt kannatada maailma suurim transpordilennuk, Ukrainas valmistatud Antonov-225, teatas Ukraina riiklik relvaettevõte Ukroboronprom pühapäeval.

Anotonov-225 sai kannatada Vene vägede rünnakus Kiievi lähedal asuval Hostomeli lennuväljal.

"Vene okupandid hävitasid Ukraina lennunduse lipulaeva, legendaarse An-225," teatas Ukroboronprom sotsiaalmeedias. Ettevõte lisas, et lennuki restaureerimine läheks maksma üle kolme miljardi USA dollari.

Tegu on ainsa An-225-ga maailmas. An-225 on maailma suurim ja raskeim lennuk.

Vene väed ründasid Kiievi lähedal kütusehoidlaid

Pühapäeva esimestel tundidel lõid kaks suurt plahvatust Kiievist edelas paistva taeva mitmeks minutiks valgeks. CNN kirjutab, et plahvatused toimusid ilmselt Vassõlkivi ümbruses, mis asub Kiievist umbes 30 kilomeetri kaugusel.

Vassõlkivis asub suur sõjaväelennuväli ja mitu kütusehoidlat. Laupäeva öösel toimusid seal Ukraina võimude teatel ägedad lahingud, kui Venemaa püüdis oma dessantlennukit seal maandada.

Interfax teatas, et Vene armee andis pühapäeva öösel Vassõlkivile raketilöögi, mille tulemusena süttis naftahoidla põlema.

"Naftabaas põleb. Vaenlane tahab hävitada kõik ümberringi. Täna päeval jätkus meie lennuvälja tulistamine ballistiliste rakettidega, kuid me kõik pääseme," ütles Vassõlkivi linnapea Natalja Balasõnovitš.

Kiievi oblasti juht Oleksii Kuleba teatas, et Vassõlkivi lähistel jätkub võitlus kohaliku lennuvälja pärast ja seetõttu ei saa päästjad alustada naftahoidla tulekahju kustutamist.

Venemaa rünnakus pihta saanud Vassõlkivi naftahoidla põleng Kiievi lähedal 27. veebruari hommikul. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

"Vene väed alustasid raketirünnakut Vassõlkivis Krjatški külas asuvale naftabaasile. Puhkes suur tulekahju, mida on näha isegi Kiievist. Lahing ei peatu, mistõttu piirkondlik hädaabiteenistus ei saa kustutamist alustada. Praegu oli võimalik gaasitarned katkestada," kirjutas Kuleba Facebookis.

Ukraina siseministri nõunik Anton Geraštšenko teatas Telegrami keskkonnas, et kütusehoidla kuulub ettevõttele KLO. "Tõenäoliselt hukkunuid ei olnud. See põleb pikka aega. Keskkonnakahju saab olema kolossaalne."

Harkivi linnas lendas pärast Venemaa rünnakut gaasitoru õhku, tekitades suure seenekujulise pilve. Võimud hoiatasid, et plahvatusest tulev suits võib kaasa tuua keskkonnakatastroofi ning soovitasid inimestel aknad katta niiske riidega.

Kiievi lähedal tabas Venemaa vägede raketirünnak riigile kuuluva ettevõtte Radon radioaktiivsete jäätmete hoidlat. On teadmata, kas see on toonud kaasa kiirguse ohtu.

Harkivis kontroll ukrainlaste käes

Piirkondlik kuberner ütles pühapäeval, et Ukraina väed on taastanud kontrolli võtmelinna Harkivi üle, vahendab BBC. Oleh Sinjehubov ütles Telegrami postituses: "Kontroll Harkivi üle on täielikult meie!"

"Relvajõud, politsei ja kaitsejõud töötavad ning linn puhastatakse vaenlasest täielikult."

Vene väed suutsid üleöö siseneda Ukraina suuruselt teise linna. Sotsiaalmeedias levisid kaadrid Ukraina ja Vene vägede vahelisest tänavalahingust.

Olukord kohapeal on jätkuvalt muutlik ja täieliku kontrolli väiteid on raske sõltumatult kontrollida, kuid kohapealsed tsiviilisikud on BBC-le kinnitanud, et Harkiv on tagasi Ukraina kontrolli all ja konflikt tänavatel leeveneb.

Vabatahtlikud valmistavad Molotovi kokteile pühapäeval Kiievis. Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Efrem Lukatsky

Venelased jätkavad rünnakuid mitmel teljel

Suurbritannia kaitseministeeriumi pühapäeval avaldatud andmetel on Ukraina väed Kiievis teist ööd järjest vastu pannud Vene väeosadele. Lahingud on olnud madalama intensiivsusega kui laupäeva õhtul, vahendab The Guardian.

"Tugeva vastupanu tõttu Tšernigovis läksid Vene väed piirkonnast mööda, et seada esikohale Kiievi piiramine ja isoleerimine," kirjutatakse raportis.

"Ööl vastu pühapäeva toimunud intensiivsele tulevahetusele on järgnenud rasked lahingud Vene ja Ukraina vägede vahel Harkivis," lisati. "Vene väed jätkavad tungimist Ukrainasse mitmel teljel, kuid Ukraina relvajõud osutavad neile jäika vastupanu."

Relvastatud politseinikud valvad pühapäeval Kiievi raudteejaama, taustal linnast põgenevad inimesed Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Carlos Barria

Ukraina loobus kõnelustest Venemaaga Valgevenes

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov teatas pühapäeval, et Valgevenesse on saabunud Venemaa delegatsioon sooviga pidada Ukrainaga läbirääkimisi.

Ukraina president Zelenski ütles pühapäevahommikuses riiklikus kõnes, et Valgevenes peetavatele läbirääkimistele Ukraina ei lähe, kuid ta on avatud kõnelustele teistes riikides, mis ei näita üles agressiooni Ukraina suhtes.

Ta lisas, et kõnelused Minskis oleksid võinud toimuda, kui Venemaa poleks Ukrainat Valgevene territooriumilt tiibraketiga rünnanud.

Päraslõunal ütles Zelenski, et Ukraina ja Venemaa delegatsioonid kohtuvad läbirääkimisteks Valgevene-Ukraina piiril.

"Me leppisime kokku, et Ukraina delegatsioon kohtub Venemaa delegatsiooniga ilma eelnevate tingimusteta Ukraina-Valgevene piiril, Prõpjati jõe lähedal," teatas Zelenski.

Pühapäeva hommikul on Kiievi tänavad inimtühjad, komandanditund kestab esmaspäeva hommikuni. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Umit Bektas

Ukraina tulistas alla Valgevene raketi

Ukraina armee teatas, et tulistas pühapäeva hommikul alla tiibraketi, mis tulistati Valgevene lennukilt Tu-22 Kiievi pihta.

"Ukraina relvajõudude õhujõud tulistasid mõni minut tagasi alla Valgevene territooriumilt välja lastud tiibraketi," ütles Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valerii Zalužnõi kohaliku aja järgi kell 9. "See on järjekordne Vene Föderatsiooni sõjakuritegu," lisas ta.

Ta ei täpsustanud, mis relva tiibraketi alla tulistamisel kasutati.

Venelaste pealetung on ikka takerdunud

USA andmetel on Venemaa väejuhid aina enam pinges, kuna väed liiguvad Ukrainas aeglaselt ning neid painavad mitmed logistilised probleemid nagu kütuse lõppemine.

USA kõrge kaitseametnik ütles AP-le, et enam kui pool Ukraina piiri taha koondatud relvajõududest on sisenenud riigi territooriumile ning Moskval tuleb tegeleda selle massi kütuse ja muu kulumaterjali logistikaga enam kui algselt näis plaanis olevat.

Ukraina kaitseministeerium ütles Interfaxile, et Kiievi oblastis pealinnast loodes asuvas Hostomeli piirkonnas alistas Ukraina armee laupäeval Tšetšeenia eliitüksuse ja selle ülem Magomed Tušajev sai surma. Seda kinnitas Ukraina ministeeriumi väitel kinni võetud võitleja.

Sõltumatu kinnituseta andmetel hävitasid ukrainlased kogu 56 soomukist koosnenud Tšetšeenia 141. motoriseeritud brigaadi kolonni raketirünnakutega. Väidetavalt oli selle üksuse ülesanne tappa või vangi võtta Ukraina president ning neid külastas enne Ukrainasse sisenemist toetuse näitamiseks Tšetšeenia piirkondlik diktaator Ramzan Kadõrov.

26. veebruaril Luganski piirkonnas Ukraina võjaväe poolt purustatud Vene tank. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: