Mõttekoda: Putin on säästnud värbamistest Moskva ja Peterburi mehi

9. mai paraadi proov Moskvas
9. mai paraadi proov Moskvas Autor/allikas: SCANPIX/Vene kaitseministeerium

President Putin nõuab, et Venemaa Kaug-Ida oblastid annaksid talle nädalas 200 "vabatahtlikku" sõdurit, kuid Moskvat on ta värbamisest säästnud, selgus Ukraina mõttekoja uurimusest.

Ukraina kaitsestrateegiate keskuse teatel on Kreml koondanud oma värbamise Kaug-Idasse ja Siberisse. Seal kasutab Kreml 200 mehe värbamiseks päevas propagandat, mis seab kahtluse alla Ukraina suveräänsuse ja kujutab sõda Ukrainas kui lahingut kollektiivse läänega. Sõltumatu Vene uudisteveebi Mediazona eelmisel kuul avaldatud uurimuse kohaselt ei ole lahingutes hukkunud peaaegu keegi Moskvast ega Peterburist. 

Pentagoni andmetel võitleb Ukrainas endiselt 93 Vene pataljoni taktikalist rühma, millest igaüks koosneb kuni 900 sõdurist, kuigi paljud üksused pole pärast kaks ja pool kuud kestnud raskeid lahinguid enam täies koosseisus.

Enamik neist on pärit Venemaa äärealadelt. Näiteks Butšas sõjakuritegude toimepanemises süüdistatav üksus – 64. eraldiseisev motoriseeritud laskurbrigaad – paiknes Habarovski lähedal, Moskvast umbes 6000 kilomeetrit ida pool asuvas linnas.

Valgevene postkontorist lekkinud jälituskaamera salvestised näitasid, kuidas Vene sõdurid saatsid Ukrainast röövitud kaupu tagasi kohtadesse, nagu kaugel Siberis paiknev Altai krai, mis piirneb Kasahstaniga, ja Ussuriiski linn Hiina piiri lähedal.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: The Time

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: