Sotsiaalkindlustusameti peadirektoriks sai Maret Maripuu

Maret Maripuu
Maret Maripuu Autor/allikas: Rait Tuulas

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo nimetas sotsiaalkindlustusameti uueks peadirektoriks Maret Maripuu, kes asub ametisse 1. juulist.

Maripuu on varem tegelenud sotsiaalvaldkonnaga nii riigikogu liikmena, sotsiaalministrina kui ka tööinspektsiooni juhina.

Sotsiaalministeeriumi kantsleri Maarjo Mändmaa sõnul on peadirektori peamiseks väljakutseks luua sotsiaalkindlustusametist organisatsioon, mis tuleb hästi toime nii kriisis kui ka tulevikuootustega kohanemisel.

Maret Maripuu valis välja riigikantselei tippjuhtide valikukomisjon. Konkursile laekus üheksa avaldust, eelvestluste vooru pääses viis kandidaati ja lõppvooru kaks.

Maripuu on alates 2014. aastast juhtinud tööinspektsiooni, aastatel 2007–2009 oli ta sotsiaalminister ja perioodil 1999–2011 mitme riigikogu koosseisu liige. Maripuul on magistrikraad õigusteaduses (Akadeemia Nord) ja terviseteadustes (Tartu Ülikool).

Sõjapõgenike vastuvõtmise ja pensionide kojukande pärast kriitikat saanud eelmine sotsiaalkindlustusameti juht Indrek Holst lahkus ametist tänavu 31. märtsil.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: