Elering alustas LNG ujuvterminali toruühenduse rajamist

LNG-terminali süvendustööd Pakrineeme tipus Lahepere lahes.
LNG-terminali süvendustööd Pakrineeme tipus Lahepere lahes. Autor/allikas: Alexela/Infortar

Eleringi ettevalmistused tulevase Paldiski LNG terminali toruühenduse rajamiseks jõudsid reaalse ehitustegevuseni, peatöövõtjaks on Connecto AS.

"Connecto alustas Paldiskis töödega eelmisel nädalal, maha on märgitud gaasitoru trass ning tegeletakse maismaatoru paigalduse ettevalmistustöödega," ütles Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

"Maismaaosa kõige suurema töölõigu ehk suundpuurimistööde käivitamist kompressori juurest rannikule õnnestus varem eeldatuga varasemaks nihutada – tööd algavad juba juulikuus," lisas ta.

Eleringi rajatava ühenduse ehitustööd jagunevad neljaks suuremaks etapiks: maismaatoru kompressorjaamast mereni, meretoru rannikult haalamiskaini, haalamiskail asuvad gaasiseadmed ning kai ja ujuvterminali vaheline ühendusseade gaasi vastuvõtuks laevalt. Kuigi tööd ühenduse rajamiseks algavad esimesena maismaal, pole välistatud sisuliste tegevuste käivitamine lähiajal ka teiste etappide realiseerimiseks, teatas Elering. 

LNG ujuvterminali ühenduse ehitamiseks vajalikud seadmed ja materjalid on Eleringil suuremalt jaolt olemas. Kõige pikema tarneajaga 12-meetrised torulõigud nii maismaa- kui meretorustiku rajamiseks ootavad tööde algust kompressorjaama piirkonnas. Soetatud on ka olulised spetsiifilised kiirsulgurkraanid, mis hakkavad tagama ohutust võimalike avariide korral.

Ühenduse pikkus kompressorjaamast kuni haalamiskaini on ligikaudu 1,2 kilomeetrit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: