Peaminister Kallase esimeseks asendajaks saab välisminister Reinsalu

Urmas Reinsalu ja Kaja Kallas.
Urmas Reinsalu ja Kaja Kallas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaminister Kaja Kallas määras korraldusega uue valitsuse peaministri ja ministrite asendamise - peaministri enda esimeseks asendajaks on välisminister Urmas Reinsalu.

Kui minister ei saa puhkuse, haiguse, lähetuse või muu takistuse tõttu ajutiselt oma ülesandeid täita, pannakse tema ülesanded teisele ministrile vastavalt asendamise järjekorrale.

Peaministri enda äraolekul asendavad teda ministrid allolevas järjekorras: (1) välisminister, (2) siseminister, (3) rahandusminister, (4) haridus- ja teadusminister, (5) majandus- ja taristuminister, (6) kaitseminister.

Ministri asenduse aluseks on peaministri korraldus ministri puhkusele lubamise kohta, ministrile väljastatud töövõimetusleht ning ministri või tema volitatud teenistuja esitatud taotlus asendaja määramiseks lähetuse ajal või muu takistuse puhul.

Kui kõik ministrite asendamise järjekorraga määratud ministrid on ära, määratakse asendav minister peaministri eraldi korraldusega.

Kuidas täpsemalt ministrid üksteist vajadusel asendavad, saab lugeda allpool olevast tabelist.

Ministrite asendamise järjekord. Autor/allikas: Peaministri korraldus

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: