WSJ: Venelased saavad oma riigi territooriumilt jätkata Ukraina pommitamist

Ukraina suurtükiväelased Harkivi piirkonnas
Ukraina suurtükiväelased Harkivi piirkonnas Autor/allikas: SCANPIX/Madiyevskyy/Ukrinform/SIPA

Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, kuidas Venemaa armee pommitab järjepidevalt oma riigi territooriumilt Ukraina sõjaväge ja tsiviiltaristut. Ukraina armee ei tohi aga läänest saadud kaugmaa relvadega venelasi vastu rünnata.

Ukraina tõrjus mais Vene väed riigi suuruselt teisest linnast Harkivist tagasi. Sellest ajast peale pole rindejoon Ukraina kirdepiirkonnas oluliselt muutunud. Teisel pool piiri asuv Venemaa suurtükivägi jätkab Ukraina pommitamist. Kiiev lubas, et ei ründa läänest saadud relvadega Venemaa territooriumit. 

"Meie käed on seotud," ütles Harkivi lähedal asuvas suurtükiväeüksuses teeniv Jevhen Tonitsa. Tema sõnul saab pommitada ainult Venemaa positsioone, mis asuvad Ukraina territooriumil. 

Ukraina väed ei saa rünnata Vene vägesid Belgorodi ümbruses. "Kui meil oleks selleks luba, oleks tulemusi juba ammu näha olnud," ütles Tonitsa. 

USA tarnitud HIMARS-id võimaldasid Kiievil Ida- ja Lõuna-Ukrainas jõudude tasakaalu muuta. 

"Lubasime oma partneritele, et kasutame nende relvi ainult Ukraina territooriumil," ütles Ukraina kaitseminister Oleksi Reznikov.

Venemaa sissetungi tõttu on Harkivi piirkond laastatud. Harkivi piirkonnas paiknevad metsad pakuvad Ukraina sõduritele väärtuslikku kaitset. Metsades tegutsevad aga ka venelased. 

"Meie piirkonna geograafilised olud tekitavad suuri väljakutseid. HIMARS-id tabasid venelasi Izjumis, kuid nad jätkavad seal oma vägede tugevdamist. Izjumi ümbruses on künkad, mis muudavad nende positsioonide tabamise palju raskemaks," ütles Harkivi oblasti sõjaväeadministratsiooni pressiesindaja. 

"Me vajame rohkem relvi, rohkem suurtükiväesüsteeme. Samuti vajame rohkem varuosi," ütles Tonitsa. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: