X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Vanasadama trammitee ehitus algab järgmisel kevadel

{{1659952680000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Tallinnas Ülemistet ja Vanasadamat ühendava trammitee ehitus hakkab pihta järgmise aasta kevadel ning lõppeb umbes aasta pärast. Täiesti valmis peab uus lõik olema 2025. aasta alguseks

Tallinn sõlmis teisipäeval riigihanke võitnud Merko Ehitus Eesti ja KMG Insenerehitusega projekteerimis- ja ehituslepingu, mille lõpptähtaeg on 2025. aasta veebruar.

Linnaruumis algavad ehitustööd eeldatavalt 2023. aasta märtsis-aprillis. Tööd trammitee ja selle kontaktvõrgu rajamisel on plaanitud lõpetada 2024. aasta juuni lõpuks, misjärel jätkub trammiliini trassil tänavakatendite rajamine.

Vanasadama ja Rail Balticu Ülemiste reisiterminali ühendava trammiliini ehitustööd kulgevad ligi 2,5-kilomeetrisel lõigul alates Kivisilla ja Gonsiori ristmikust kuni Põhja puiesteeni.

Uue trammiliini rajamine hõlmab suurt hulka ümberehitustöid. Tartu maantee trammiteelt rajatakse pöörang vasakule Gonsiori tänavale. Edasi liigub trass Laikmaa, Hobujaama ja Ahtri tänavate kaudu kuni sadamaalani. Laeva, Kuunari ja Kai tänavate kaudu läbitakse Sadama A-terminali esine ning Logi ja Rumbi tänavate kaudu liigutakse linnahalli alt läbi. Kultuurikatla juurde jõudes liitub trammitee Mere ja Põhja puiesteelt kulgeva Kopli-suunalise trammiteega.

"Ehitajale on tegu keeruka ja mastaapse projektiga. Pealtnäha lihtne trammirööbaste paigaldamine eeldab suure hulga maa-aluste kommunikatsioonitrasside ümberehitust ning lõpuks rajatakse trammiliini ümber ka uus tänavaruum," ütles Merko Ehitus Eesti ASi juhatuse esimees Ivo Volkov.

Vanasadama trammitee ehituseks tegid hankel parima pakkumise – 36,5 miljonit eurot – Merko Ehitus ja KMG Inseneriehituse aktsiaselts. Koos käibemaksu ja omanikujärelevalvega maksab trammitee umbes 46 miljonit eurot.

Trammitee ehitamine ja projekteerimine läheb maksma 46 miljonit eurot. Euroopa taaste- ja vastupidavusfondist (RRF) rahastust finantseeritakse trammitee ehitust 26 miljoni euroga.

Lennujaama-Vanasadama trammiliini trass. Autor/allikas: Tallinna LV/ERR

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: