Töötukassa nõukogu teeb ettepaneku jätta töötuskindlustusmakse samaks

Peep Peterson.
Peep Peterson. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Töötukassa nõukogu teeb valitsusele ettepaneku jätta töötuskindlustusmakse määr järgmiseks neljaks aastaks senisele 2,4 protsendi tasemele, millest töötajad tasuvad 1,6 ja tööandjad 0,8 protsenti.

Töötukassa nõukogu esimees ning tervise- ja tööminister Peep Peterson, kes varem tegi ettepaneku makset tõsta, ütles, et nõukogu analüüsis varasemate kriiside kulusid, vaatas üle töötukassa teenuste kulud ja võimalikud kärpekohad ning arutlusel oli ka laenuvõtmise alternatiiv ootamatu kriisi korral.

"Tänane arutelu julgustas seniste maksemääradega jätkamist," lisas Peterson.

2,4 protsendi suuruse maksemääraga on 2023. aastal töötuskindlustuse kogutulud 289,5 miljonit eurot, töötuskindlustuse kulud aga moodustaksid 284,5 miljonit eurot.

Arvestades kõigi töötuskindlustusvahendeid puudutavate tulude ja kuludega, kasvavad prognoosi järgi 2023. aastal töötukassa varad viie miljoni euro võrra. Oodatav netovara väärtus on 2023. aasta lõpuks 522 miljonit eurot. Eelmise aasta lõpu seisuga oli töötukassa netovara väärtus 505,8 miljonit eurot.

Töötuskindlustus käivitus Eestis 2002. aastast. Kõige kõrgem oli makse määr aastatel 2009-2013, mil see tõusis 4,2 protsendini – töötaja tasus sellest 2,8 ja tööandja 1,4 protsenti. Töötuskindlustusmäär 2,4 protsenti on kehtinud aastast 2015.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: