Poola asub looma oma satelliitluuret

Euroopa Kosmoseagentuuri raketi Vega start Prantsuse Guyanast 28. aprillil 2021, kui see viis orbiidile Pleiades Neo 3 satelliidi.
Euroopa Kosmoseagentuuri raketi Vega start Prantsuse Guyanast 28. aprillil 2021, kui see viis orbiidile Pleiades Neo 3 satelliidi. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Poola sõlmis Prantsuse ettevõttega Airbus Defence and Space kokkuleppe kahe luuresatelliidi orbiidile viimiseks ning maapealse vastuvõtujaama ehitamiseks.

Väljaande Asia Pacific Defence Reporter teatel pakub Airbus Poolale ka väljaõpet ja nii kosmoses kui maapeal asuva tehnika hooldust, aga samuti juba alates 2023. aastast ka ligipääsu luuresatelliitide võrgustiku Airbus Pléiades Neo pakutavale väga kõrge resolutsiooniga visuaalsele materjalile. Pléiades Neo kaks satelliiti on orbiidil alates 2021. aastast.

"See leping annab Poolale maailma ühe kõige arenenuma orbitaalse jälgimissüsteemi. See tugevdab Euroopat ning annab Poola riigile tõeliselt iseseisva kosmosevõimekuse. Ootame uusi võimalusi meie koostöö arendamiseks Prantsuse-Poola strateegilise partnerluse raames," ütles Airbusi kosmosesüsteemide osakonna juht Jean-Marc Nasr.

Eeldatavalt viib Airbus Poola satelliidid Prantsuse Guyanas Kouruoas asuvalt Euuropa Kosmoseagentuuri kosmodroomilt orbiidile 2027. aastal.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: