Tartu Ülikool kuulutas välja rektori valimised

Tartu Ülikooli peahoone.
Tartu Ülikooli peahoone. Autor/allikas: Tartu ülikool

Tartu Ülikool avaldas ajalehtedes kolmapäeval kuulutuse, milles teatatakse rektori valimise konkursi algusest.

"Rektorikandidaadid tuleb esitada hiljemalt 13. märtsiks 2023 kella 16.00-ks," öeldakse Postimehes ja Eesti Ekspressis kuulutuses.

Valimised toimuvad 20. aprillil 2023 kell 12.00 Tartu Ülikooli aulas.

Rektorikandidaatide väitluskoosolek toimub ülikooli aulas 4. aprillil kell 15, teatas Tartu Postimees.

Kandidaadiks võib esitada isikuid, kes on või on olnud valitud professoriks. Kandidaate võivad esitada Tartu Ülikooli valdkondade nõukogud, teiste Eesti ülikoolide nõukogud, Eesti Teaduste Akadeemia juhatus, Tartu Ülikooli 15 korralist professorit ühiselt ja Tartu Ülikooli üliõpilasesindus.

Kandidaadi ülesseadmiseks esitatakse kirjalik esildis koos kandidaadi tutvustusega ja tema kirjalik nõusolek digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile [email protected] või paberil Tartu Ülikooli akadeemilisele sekretärile ülikooli peahoones.

Rektor valitakse viieks aastaks ja ta asub tööle 1. augustil 2023.

Rektori valib viieks aastaks valimiskogu, millesse kuuluvad nõukogu, senat, valdkondade nõukogude ja üliõpilasesinduste liikmed ning professorid ja juhtivteadurid, kelle töökoormus ülikoolis on vähemalt 20 tundi nädalas.

Valituks osutub kandidaat, kes kogub üle poole valimiskogu häältest.

Kui rektor ei osutu valituks, pikeneb ametis oleva rektori ametiaeg ühe aasta võrra. Kui rektor ei osutu valituks ja valimiste ajal on rektori ametikoht täitmata, määrab senat rektori kohusetäitja kuni üheks aastaks.

Tartu Ülikooli praegune rektor Toomas Asser astus ametisse 2018. aasta 1. augustil.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: