Nord Streami plahvatuste eel olid torude lähistel Vene laevad

Nord Stream gaasitoru gaasileke Rootsi majandusvetes
Nord Stream gaasitoru gaasileke Rootsi majandusvetes Autor/allikas: Rootsi rannavalve

Ajalehe The Times allikate kinnitusel olid gaasijuhtme Nord Streami purustanud plahvatuskoha lähistel enne sabotaažiakti Vene laevad.

Julgeolekuteenistuste allikate sõnul viibisid Nord Streami gaasitorude plahvatuste paigas enne nende toimumist Vene fregatt ja korvett, millega olid kaasas kaks puksiirpaati, Alpinisti klassi luurelaev ja allveepäästelaev SS-750, millel on oma kraana ja miniallveelaev, vahendas The Times.

Miniallveelaev AS-26 peaks olema suuteline sukelduma kuni 1000 meetri sügavusele, mis katab ära plahvatuste keskmeks olnud 80 meetrit allpool merepinda oleva Bornholmi süviku. Konkreetsel allveelaeval on ka kaugjuhitavad robotkäed, mis suudavad käsitseda kuni 50 kilo.

Taani mereväe kapten ja sõjandusanalüütik Johannes Riber hindas, et AS-26 asukoht klapib toimunud rünnakuga. Avalike andmete kohaselt suundusid kõnealused laevad Vene Kaliningradi eksklaavist Bornolmi suunas. Need andmed aga lõppevad 21. septembril kell 14.00, kuna tõenäoliselt lülitati laevadelt välja asukohaandmete edastamine elektroonilise tuvastussüsteemi kaudu.

Venemaa on varem väitnud, et neil puudub huvi oma taristu ründamise vastu.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: