X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Politsei küsitles Narva loosungi väidetavat kirjutajat

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) teatas, et võttis ühendust mehega, kes väitis sotsiaalmeedias end olevat reedel Narva teisaldatud tanki asupaika tehtud agressiivse venekeelse loosungi autor. Samas hoidus PPA lähematest kommentaaridest.

"Politsei on postitusest teadlik ning hetkel suhtleme postituse teinud autoriga," ütles Narva politseijaoskonna juht Indrek Püvi pressiesindaja vahendusel esmaspäeva päeval ERR-ile. "Kõik täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel," lisas Püvi.

Alustatud on väärteomenetlust.

"Hetkel on meil politseijaoskonda menetlustoiminguteks toodud noormees, kes pühapäeval avalikult justkui tunnistas oma tegu. Hetkel uurimine käib, kontrollime tema versiooni läbi erinevate tõendite. Praeguses uurimisfaasis on veel vara öelda, kes mida on täpselt teinud. Olenemata motiivist, mis selliseid tegusid inimesi tegema ajendab, on meil vaenu õhutavad ja agressiooni toetavad sümbolid ikkagi avalikus ruumis keelatud. Alustatud on väärteomenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb agressiooni toetamist ja õigustamist," rääkis Püvi "Aktuaalsele kaamerale".

Narva tanki endise asukoha juures olevale müüririnnatisele tekkis reede hommikul grafiti, mis tsiteeris Peterburis hukkunud Vene sõjablogija Vladlen Tatarski vaenulikke sõnu. Venekeelne tekst, mis Narvas müürile maaliti, tähendab tõlkes: "Me võidame ükskõik keda, me tapame kõik, me röövime kõiki, keda vaja. Kõik saab olema nii, nagu meile meeldib". Samade sõnadega ähvardas Tatarski mullu septembris Ukraina toetajaid Kremlis toimunud vastuvõtul salvestatud videos.

Esmaspäeval avaldas aktivist-kunstnik Vovan Kastan (vene keeles Kaštan) sotsiaalmeedias postituse, milles väitis, et tema kirjutas müürile vaenuõhutava loosungi. Samas lubas ta tehtu eest ka vastutuse võtta. Kastani postitust võib mitmeti tõlgendada.

Grafiti eemaldati juba reede õhtuks.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: