Vene kohus mõistis Kara-Murza 25 aastaks vangi

{{1681722120000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/Joshua Roberts

Venemaa kohus mõistis esmaspäeval Kremli kriitiku Vladimir Kara-Murza 25 aastaks vangi.

Võimud süüdistavad Vladimir Kara-Murzad riigireetmises ja Vene relvajõudude kohta valeteabe levitamises. Kohus määras Kara-Murzale veel 400 000 rubla trahvi. 

"25 aastat vangistust range režiimiga koloonias. 25 aastat. Tahan kõigile meelde tuletada, et see on maksimaalne karistus inimesele, kellel pole varasemat karistust," ütles Kara-Murza advokaat Maria Eismont.

"See on kohutav, kuid väga kõrge hinnang Vladimiri tööle poliitikuna, kodanikuna," lisas ta.

Kara-Murza vahistati aasta tagasi pärast seda, kui ta oli USA Arizona osariigi seadusandliku kogu ees kritiseerinud Vene vägede tegevust Ukrainas.

Kohtuprotsessi mõistsid hukka nii Moskvas resideeruvad USA kui ka Suurbritannia saadikud.

"Valitsuse tegevuse vastase kriitika kriminaliseerimine on nõrkuse, mitte tugevuse märk. Toetame härra Kara-Murzad ja iga Venemaa kodaniku õigust avaldada oma arvamust oma riigi kohta," kommenteeris USA suursaadik Venemaal Lynne Tracy.

"Tema suhtes algatati kriminaalasi julge sõnavõtu eest Vene vägede Ukrainasse sissetungi vastu. Suurbritannia valitsus avaldab Vladimir Kara-Murzale ja tema
perekonnale solidaarsust ja nõuab tema viivitamatut vabastamist," ütles Suurbritannia suursaadik Venemaal Deborah Bronnert.

Kreml piirab riigis üha rohkem sõnavabadust. Kara-Murza oli 2015. aastal maha lastud opositsioonijuhi Boriss Nemtsovi võitluskaaslane. Murza oli aastatel 2000-2003 Nemtsovi nõunik.

Kara-Murza on sattunud varem väidetava mürgitamise tõttu haiglasse. 

Toimetaja: Karl Kivil, Astrid Kannel, Merili Nael

Allikas: Reuters, "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: