Narvas sõlmisid Narva Tulevik, Keskerakond ja Eesti 200 uue võimuleppe

Fraktsiooni Narva Tulevik, fraktsiooni Kesk ja valimisnimekirja Eesti 200 esindajad kirjutasid alla uuele koalitsioonileppele Narvas. Uuel koalitsioonil on 31-liikmelises volikogus 20 kohta.

Koalitsioonileping keskendub eelkõige uutele töökohtadele, haridusele ja spordile, samuti linnakeskkonnale ja noorte enesearendamisevõimalustele Narvas.

Narva linnavalitsuse kommunikatsioonijuht Aleksandra Grünvald teatas, et linna prioriteet on Narva haigla uue aktiivravikorpuse loomine ja vanade hoonete rekonstrueerimine.

Samuti keskendub koalitsioonileping uute töökohtade loomisele. "Üleminek roheenergiale on seadnud ohtu linna kõige kõrgemapalgalise töökohad Eesti Energias, seetõttu seab leping linnavalitsusele ülesande toetada neid ettevõtjaid, kes linnas tegutsevad, teha efektiivset koostööd nendega, kes on näidanud huvi Narva investeerida ja otsida ning leida uusi investeeringuid. Narva arvestab õiglase ülemineku fondi märkimisväärse toega," märkis Grünvald. 

Grünvald märkis, et linn plaanib rajada uue hooldekodu ning tõsta oma sotisaaltöötajate palka. Samuti otsitakse võimalust esimese väärikate päevakeskuse rajamises linnas. 

Spordi valkdonnas keskendub linn Grünvaldi sõnul ujumisvõimaluste laiendamisele, uue jalgpallihalli loomisele ja Äkkeküla spordikompleksi edasiarendamisele. 

Samuti annab koalitsioonileping linnavalitsusele ülesande tegeleda linna põhidokumentide ja linnavalitsuse struktuuri uuendamisega. Kvalifikatsioonile vastavaid linnaametnikke ootab vastavalt lepingule ees palgatõus.   

Volikogu esimehe Tatjana Stolfati sõnul on kolmapäeval tööd alustaval koalitsioonil tahe ja jõud teha koostööd vähemalt kuni järgmiste kohalike omavalitsuste valimisteni oktoobris 2025.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: