Tallinna Sadama käive kasvas ja kasum vähenes

Tallinna Sadam
Tallinna Sadam Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tallinna Sadama kasum langes esimeses kvartalis 21 protsenti 5,7 miljonile eurole, käive kerkis samal ajal kuus protsenti 28,4 miljoni euroni.

Reisijate äris jätkus esimeses kvartalis tugev kasv ja Tallinna-Helsingi liinil püstitati laevakülastuste rekord 1124 külastusega.

Vedellasti ja puistlasti mahud langesid Vene kaubale kehtestatud sanktsioonide tõttu, aga langus toimus peamiselt madalama tasumääraga kauba arvelt ning selle majanduslik mõju oli mahu langusest väiksem. Kaubamaht langes 31 protsenti ja kaubatasu üheksa protsenti.

Ettevõtte korrigeeritud EBITDA kasvas 0,6 protsenti 13,6 miljoni euroni ja EBITDA marginaal vähenes 50,4 protsendilt 48 protsendile. Korrigeeritud EBITDA kasvas reisisadamate, reisiparvlaevade ja muus segmendis ning vähenes kaubasadamate segmendis.

Reisiparvlaevade segmendis, mis tähistab Saaremaa ja Hiiumaaga korraldatavat laevaühendust kasvas müügitulu 13 protsenti, seda peamiselt lepingulise tasu tõusuga, samuti kasvas reiside arv.

Teenuste hindade kasv ja palgasurve viisid üles ka ettevõtte finantskulud.

Aasta esimese kolme kuuga investeeris kontsern 1,5 miljonit eurot ehk 3,2 miljonit eurot vähem kui mullu samal ajal. Peamiselt olid investeeringud seotud D-terminali rekonstrueerimise lõpetamisega ja Muuga sadamas ro-ro kauba teenindusvõimsuse suurendamisega.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: