Kliimaminister valis teadusnõunikuks Aveliina Helmi

Aveliina Helm
Aveliina Helm Autor/allikas: Paide Teater

Kliimaminister Kristen Michali teadusnõunikuna asub tööle bioloog ja looduskaitseteadlane professor Aveliina Helm, kes uute kohustuste tõttu taandub Eestimaa Looduse Fondi nõukogu liikme kohalt.

1. juulist osaajaga teadusnõuniku tööd alustav Helm nõustab ministrit kliimaministeeriumi poliitikate kujundamisel ja kliimaseaduse ettevalmistamises, teatas keskkonnaministeerium.

"Aveliina Helm aitab koondada fakte ja teadmisi, mis Eestis asjatundjatel on, et ausas arutelus saaks sündida kvaliteetsed otsused," selgitas Michal oma valikut.

Kliimaministeerium valmistab lisaks kliimaseaduse väljatöötamisele ette mitmeid olulisi muutusi – üleminek taastuvenergiale, metsaressursi kestlikum kasutamine, keskkonnasõbralikumale transpordile üleminek, jäätmereform, elurikkuse suurendamine ja looduse taastamine.

Aveliina Helm ütles uut ametit kommenteerides, et soovib tuua kliimaministri meeskonda laiapõhjalist teaduslikku teadmist valdkonna väljakutsetest ja lahendustest. "Loodan, et saan sellega kaasa aidata Eesti looduse, keskkonnaseisundi ja inimeste heale käekäigule," sõnastas Helm oma töösuuna ministri nõunikuna.

Aveliina Helm on Tartu Ülikooli taastamisökoloogia professor, ökoloogilise taastamise ühingu Euroopa sektsiooni juhatuse liige, ÜRO egiidi all tegutseva valitsustevahelise elurikkuse ja loodushüvede koostöökogu (IPBES) ekspert ning mitmete tunnustatud rahvusvaheliste teadusühingute liige.

Helm on praegu ka Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees. Ta taandub Eestimaa Looduse Fondi nõukogu liikme kohalt. Teadustööga Tartu Ülikoolis Aveliina Helm jätkab.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: