Keskmise kiiruse kaamerad pannakse järgmisel nädalal Lätis tööle

Automaatne sõidukiiruse mõõtmine Tallinna-Tartu maanteel Mäeküla ja Adavere vahelisel lõigul.
Automaatne sõidukiiruse mõõtmine Tallinna-Tartu maanteel Mäeküla ja Adavere vahelisel lõigul. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Esmaspäeval pannakse tööle sõidukite keskmist kiirust mõõtvad kaamerad Riia ringteel Stunisist Jaunmarupeni, teatas Läti riigiteede amet.

Tegu on keskmise kiiruse kaamerate projekti esimese etapiga. teiste riikide kogemus on näidanud, et lõikudel, kus mõõdetakse autode keskmist kiirust, väheneb liiklusõnnetuste arv, teatas riigiteede amet.

Lätil on plaanis riigimaanteedel käivitada keskmise kiiruse kaamerate süsteem 16 lõigul.

Keskmist kiirust mõõdetakse kahe kaamera vahelisel alal. Kaameratega registreeritakse sõiduki lõigul veedetud aeg ning selle järgi arvutatakse välja keskmine kiirus. Kui keskmine kiirus on suurem kui suurim lubatud kiirus lõigul, määratakse sõiduki omanikule trahv.

Eestis plaanitakse samuti seda süsteemi kasutama hakata. Transpordiamet hakkab tänavu kiiruskaameratega uurima, kas on mõistlik edasi minna Eesti maanteedel keskmise kiiruse mõõtmise ideega. Uuringu eesmärgil hakatakse keskmist kiirust mõõtma tänavu neljal lõigul, mis asuvad Tallinna-Tartu, Tallinna-Narva, Tallinna-Pärnu ning Ääsmäe-Haapsalu maanteel. Lõikude pikkuseks on 4 kuni 13 kilomeetrit. Trahvi tänavu kellelegi keskmise kiiruse mõõtmisel veel ei tehta.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: lsm.lv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: