Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Laenufirma juht: reklaamikeeld tapaks konkurentsi

Otselaenamisettevõtte Bondora (endine IsePankur) tegevjuht Pärtel Tomberg leiab, et laenude reklaamimist piirav eelnõu on täielik lollus.

Tomberg rääkis täna kiirlaenude-teemalisel konverentsil, et kui reklaam ära keelata, tapaks see konkurentsi ehk et uued ettevõtted ei saaks turule tulla.

"Kaotab see, kes tuleb välja mõne innovaatilise ideega, seega võidaksid need turuosalised, kes on ennast juba üles töötanud ja enda positsiooni kindlustanud," ütles ta.

Bigbanki juhatuse esimees märkis, et kogu sektori huvides pole panna reklaamile lauskeeldu. „Tänasel kujul keelustab eelnõu suurema osa finantssektori reklaame, sealhulgas krediitkaardi-, eluasemelaenureklaami jms.“

Tema hinnangul tuleks reeglistikku selgemaks muuta, et ettevõtjad saaksid aru, milline on vastutustundlik reklaam.

Majandusminister Urve Palo saatis üleeile ministeeriumi partneritele arvamuse avaldamiseks värske eelnõu, millega keelataks eraisikutele suunatud laenureklaamid nii televisioonis, raadios kui internetis.

Laenuteenuse pakkuja kodulehel jääb reklaam lubatuks, samuti trüki- ja välimeedias, kuid piirangutega.

Tarbijakrediidi, järelmaksu, liisingu, eluasemelaenu ja tarbimislaenu reklaam tohib eelnõu järgi edaspidi sisaldada vaid seaduses lubatud infot.

Selleks infoks on muu hulgas teenuse osutaja nimi ja tegevusloa number, tegevuskoha kontaktandmed, krediidi kulukuse määra näide ja üleskutse tutvuda finantsteenuste tingimustega.

"Ootan kõigilt osapooltelt konstruktiivset tagasisidet ja ettepanekuid, kuidas eelnõuga edasi minna. Olukord, kus kümned tuhanded pered on laenulõksu sattunud ja neid tuleb aina juurde, ei tohi jätkuda," ütles Palo.

 

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: