Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Traumapunkti külastajate arv on libeduse tõttu kasvanud

Foto: Urmas Luik/Pärnu Postimees/Scanpix

Järsku tõusnud õhutemperatuur halvendab liiklusolusid ning vesi ja libedus tekitavad probleeme nii jalakäijatele kui ka autojuhtidele. Põhja-Eesti regionaalhaiglas on traumapunkti külastajate arv libedusega kasvanud.

Järsk sulailm on muutnud teed libedaks, mistõttu tuleb tänavatel liigeldes olla eriti ettevaatlik. Lisaks tuleb olla tähelepanelik ka jääpurikate ja lumevallide suhtes, mis hoonete katustelt alla võivad kukkuda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõnnitee on väga libe. /.../ tõsiselt, väga halb on käia siin," ütles Eda.

"Alati võiks parem olla, aga praegu on ikka väga jube siin," tõdes Kent.

Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann rõhutas, et ohutuse tagamiseks peavad ka kinnistuomanikud hooldama nende vastutusel olevaid teid.

"Iga kinnistuvaldaja peab tegelema enda kinnistu aia taga või maja ääres oleva kõnniteega. Nagu siin on linnavalitsuse maja, siis linnavalitsus tegeleb siinse kõnniteega ja täpselt samamoodi kõigi teiste puhul," rääkis ta.

"Hommikul tuli abitelefonile 4-5 kõnet, kus räägiti libedusest, aga tundub, et väga mastaapne see praegu ei ole. Aga loomulikult me peame olema täna kõik ettevaatlikud. Isegi kui teinekord on töö mõni tund tagasi väga hästi ära tehtud, siis kas või katuselt mõni langenud lumetörts võib jälle uut libedust tekitada," selgitas Valdmann.

Ohtlikult libedate kõnniteedega kaasnevad ka sagedasemad õnnetusjuhtumid ja traumapunkti külastajate arv on suurenenud.

"See on umbes 45-50 inimest ööpäevaringselt. Noored inimesed pigem väänavad suured liigesed välja ja tulevad hüppeliigese, põlveliigese, sidemete ülevenitusega meile. Vanadel inimestel on iseloomulikud ikkagi luumurrud," ütles PERH-i erakorralise meditsiini osakonna juhataja Andrei Safjanov.

Tema sõnul on traumasid sel aastal olnud rohkem kui mullu. "Kuna eelmisel aastal ei olnud nii palju lund, ei olnud nii libe. See aasta on alates novembrikuust külastajate arv traumapunktis tõusnud," rääkis ta.

Jalakäijad ja ka autojuhid peaksid olema praegu eriti tähelepanelikud ja arvestama sulailmast tekitatud oludega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: