Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video ja fotod: Kuningakülas puhkes uus metsatulekahju, põleb elektriliinide alune maa

{{1465070500000 | amCalendar}}

Pärast seda kui päästeamet suutis öösel panna piiri Eesti-Vene piiri ääres Kuningakülas puhkenud metsatulekahjule, avastati pärastlõunal uus põleng. Päästeamet andis kõrgeima ehk neljanda väljakutse astme. Inimestele ohtu ei ole.

"Aktuaalsele kaamerale" andis intervjuu päästetööde juht Marek Martinson, kelle sõnul on raske hinnata, millest tulekahju täpselt alguse sai. Looduslikud tegurid nagu äike vmt Martinson siiski välistab. Samuti ei osata veel hinnata, millal uus põleng kustutatud saab ja kui suured võivad olla kahjud.

Sündmuste käik

Täna pärastlõunal avastatud tulekahju suurenes kahe tunniga 9 hektari suuruselt alalt 20 hektari suurusele alale, mis on osaliselt elektriliinide all. Tuli levis tuule tõttu kiiresti ja veega piirnevale alale on raske ligi pääseda.

Päästeameti pressiesindaja vahendusel hindas päästetööde juht tulelevi kiiruseks 1,5 kuni 2 meetrit minutis.

Kustutustöödesse on tänagi kaasatud politsei- ja piirivalveameti veesõidukid ja kopter, lisaks päästeameti ATV-d ja roomiksõidukid ning vabatahtlikud.

4. juunil sai häirekeskus sai kell 13.12 teate, et Kuningaküla külas põleb metsanoorendik ja pinnas umbes 15 hektari ulatuses. Raskendatud ligipääsu tõttu transporditi päästevarustus kohale piirivalve veesõidukitega. Tulekahjule pandi öösel piir, kuid kustutustööd ning tulepesade otsimine jätkub endiselt. Põlenud ala on umbes 20 hektarit.

Kustutustöödele kaasatud politsei- ja piirivalveameti lennusalga helikopter tegi kustutustöödel 40 veerünnet.

Põlengualalt leiti Teise maailmasõja aegsed lõhkekehad, mille tegid kahjutuks demineerijad.

Päästeameti pressiesindaja sõnul kutsus päästeamet eile appi politsei- ja piirivalveameti kopteri ning paadid, sest suur osa voolikutest tuli päästjatel kohale vedada käsitsi.

Tulekahju inimesi ei ohusta.

Päästeamet toonitab, et Ida- ja Lõuna-Eesti metsades on väga suur tuleoht ning kulu põletamine keelatud. Selle, kuidas lahtise tulega õigesti ümberkäia, on päästeamet pannud illustreeritud juhendile (avaneb uues aknas).

Kaarti suurendades on näidatud Kuningaküla piirkond, mitte põlengu ala.

Toimetaja: Greete Palmiste, Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: