Vana-Tallinn valiti Soome juubelinapsiks ja Alko juhid on pahased ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Soome vabariigi 100. aastapäeva ametlikuks likööriks valiti eestimaine Vana Tallinn, mis ärritas alkoholimonopoli Alko juhtkonda, kirjutas ajaleht Helsingin Sanomat laupäeval.

Alko nõukogu esimees Veli- Matti Saarakkala ütles, et sellest tuleb küll detsembri keskel toimuval nõukogu järgmisel koosolekud rääkida, kuna tehti vist vale otsus.

"See pole ometi tõsi, jumal hoidku. Kes niimoodi otsustas? Ma ei saa millestki aru. Soome pidupäevaliköör ei saa olla välismaine toode," hüüatas Alko nõukogu aseesimees Anna-Maja Henriksson.

Ajaleht Ilta-Sanomat teatas laupäeval, et Liviko võitis Alko enda korraldatud konkursi, millega otsiti Soome iseseisvuse 100. aastapäevaka auks pidulikku likööri.

Vana Tallinna etiketil on kirjas "Suomen juhlavuoden kunniaksi" ehk "Soome aastapäeva auks."

Saarakkala ja Henriksson ütlesid mõlemad, et Alko nõukogu polnud konkursist midagi kuulnud, justkui möödaminnes jäeti juhid asjast kõrvale.

"Kindlasti pole midagi valesti tehtud, aga hästi see ei paista," nentis Saarakkala, leides, et konkurss oleks pidanud toimuma ikkagi niimoodi, et võitjaks oleks tulnud Soome oma liköör. Vana Tallinna võitjaks kuulutamine oli tema sõnul ennatlik otsus.

Henrikssoni pani konkursi eesmärk üldse imestama. "Miks see üleüldse tehti? Kui otsitakse Soome sajandaks aastapäevaks likööri peab see loomulikult Soome oma olema. See läks naeruväärseks," rääkis Hendriksson, leides, et Soomes on paljud pettunud.

Alko on valinud mitmeid tooteid Soome 100. aastapäevaks - õlut, veine ja kangemaid napse. Kokku 24 marki, nende seas on ka importkaupa, kuid need on enamuses veinid. Juubelitooteid on plaanis müüa järgmise aasta lõpuni.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: