Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskkonnaametnik avastas lendorava püsielupaigas metsaraie

Lendorav.
Lendorav. Autor/allikas: ERR

Keskkonnaameti spetsialist tuvastas kolmapäeval Ida-Virumaa Roogendikul lendorava püsielupaigaks nimetatud metsas raietegevuse.

Pesapuude grupp koos haavapuudega on püsielupaigas alles, kuid metsaomanik on raiunud sihtkaitsevööndis mändi ja kaske, mis on vajalikud liikumiskoridorina. Raietegevus on peatatud, hinnanguliselt on raiutud 15 meetrise veeruna metsa servast, teatas keskkonnaamet.

Kohapeal käinud lendorava ekspert Uudo Timmi sõnul ei ole kahju suur, kuna raie tagajärjel tekkinud koridor on lendoravale ületatav ning ühendus pesametsaga säilinud. Amet märkis, et raie peatati õigel ajal.

Keskkonnainspektsioonil on teada, et metsaomanik tegutses enne püsielupaiga moodustamist välja antud metsateatise alusel. Keskkonnaamet kontrollib uuesti üle kõik püsielupaigaga seotud varem väljastatud metsateatised. Keskkonnainspektsioon selgitab asjaolusid ning hindab keskkonnale tekitatud kahju.

Üldjuhul on keskkonnaameti teatel sihtkaitsevööndis keelatud majandustegevus, kuid valitseja nõusolekul on lubatud metsakoosluse kujundamine vastavalt kaitse eesmärgile ja kujundusraiele.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: