Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mardisalu: "Seitsmeste uudiste" ankruid enam kinnimakstud sisuga uudislugudesse ei kaasata

Foto: Kuvatõmmis TV3 uudisest.

TV3 uudistesaate "Seitsmesed uudised" peatoimetaja Mart Mardisalu kinnitas ERR.ee-le, et pärast uudislugude müügi avalikuks tulekut ning tehnilise järelevalve ameti (TJA) menetluse algatamist vaadatakse saate sisukoostamise põhimõtted üle. Muuhulgas loobutakse uudistesaate juhtide ehk uudisteankrute kasutamisest tasutud ehk sisuturunduslugudes.

TV3 "Seitsmeste uudiste" peatoimetaja Mart Mardisalu ei eita uudislugude müüki uudistesaatesse, kuid rõhutab, et päevauudiseid pole tema juhtimisel müüdud ning seda ka ei hakata tegema.

"Ametlik hinnakiri uudislugudele puudub, mida kinnitab ka pilk TV3 koduleheküljele. Kahetsusväärsel kombel teie käsutusse sattunud konfidentsiaalne pakkumine puudutab saate teist, meelelahutuslikuma sisuga osa, kus oleme tõesti heade partneritega erinevaid koostöövorme praktiseerinud," kommenteeris Mardisalu ERR.ee-le antud kirjalikus vastuses. "Päevauudised pole siin müügiks olnud ja ei ole seda ka tulevikus. Samas ei saa me kommertskanalina mööda vaadata sisuturunduslike lugude tähtsusest."

Mardisalu möönab, et vaatajal võib olla keeruline eristada ühe uudistesaate sees informatiivsete uudiste ja tasutud meelelahutuslike uudislugude erinevust, mistap plaanitakse teha korrektuure nende selgemaks eristamiseks.

"Oleme saate ülesehitust kommunikeerides jätkuvalt rõhutanud sisulist erinevust saate esimese ja teise osa vahel. Esimeses toome vaatajani päevauudised, teises käsitleme teemasid meelelahutuslikumalt. Möönan samas, et probleem on olemas, mistõttu kavandame siin selgemat eristust," kinnitas Mardisalu.

"Kavandame muudatusi saate sisukoostamise põhimõtete juures ning päevauudiste ja meelelahutuse selgemat eristatust vaataja jaoks. Juhul kui mainitud muudatused annavad võimaluse meelelahutusliku sisu koostamisel rubriikide, sisuturunduslike lugude vms raames kaasata meie häid partnereid ja palgamaksjaid, märgistame kindlasti ka vastavad lood," viitab Mardisalu sellele, et tasulised uudislood jätkuvad, ent neid püütakse paremini uudistest eristada. "Uudisteankruid sisuturunduslike lugude tootmisse ei kaasa," toob Mardisalu näiteks.

TV3 uudistesaate peatoimetaja kinnitusel ootavad nad järelduste ja ümberkorralduste tegemise täpse vajaduse ning mahu üle otsustamisega TJA menetluse lõpuni.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: