Kaitseminister Niinistö: Yle kõmu-uudis kahjustas Soome ja Venemaa suhteid

{{1485954138000 | amCalendar}}
Soome kaitseminister Jussi Niinistö.
Soome kaitseminister Jussi Niinistö. Autor/allikas: Yle

Soome rahvusringhäälingu Yle "kõmu-uudis" Soome-Vene topeltkodakondsusega inimeste kohtlemisest kaitsejõududes kahjustas kahe riigi suhteid, ütles kaitseminister Jussi Niinistö kolmapäeval.

Niinistö sõnul oli tegemist kõmu-uudisega, mida Vene meedias tõlgendatakse kui venelaste õiguste piiramisena.

"Täpselt sama moodi kui Venemaal lapserööviuudiseid ära kasutati," ütles ta. "Yle on seda kõmu-uudist kasutades kahjustanud Soome ja Venemaa suhteid," ütles Niinistö parlamendis.

Minister ärgitas muud meediat nõudma Ylelt uudise allikaid.

Rahvusringhääling kirjutas teisipäeval, et Soome kaitsevägi ei ole juba "mõnda aega" võtnud tööle Soome-Vene topeltkodakondsusega inimesi või on muutnud nende tööülesandeid. Yle andmeil hakati piirama ka Soome-Vene topeltkodakondsusega ajateenijate ülesandeid.

Niinistö kinnitas juba teisipäeval, et kaitsejõud ei piira mingil moel Soome-Vene topeltkodakondsusega inimeste töölevõtmist.

Tema sõnul võib tegemist olla infooperatsiooniga, et levitada arvestatava meedia kaudu sihilikult valeandmeid.

Yle uudistetoimetuse peatoimetaja Riikka Venäläinen kaitseb uudist ega pea Niinistö juttu infooperatsioonist tõsiseltvõetavaks. Venäläineni väitel pärineb teave kaitsejõududes kõrges ametis olevalt usaldusväärselt allikalt ja topeltkodakondsetelt, kelle töösoov on tagasi lükatud.

Soome kaitsevägi nõuab Ylelt topeltkodakondsete uudise parandamist

Soome kaitsevägi nõuab rahvusringhäälingult Yle parandust uudises, mille väitel peatas kaitsevägi Soome-Vene topeltkodakondsete töölevõtmise, sest uudis kahjustas ametkonna mainet.

Kaitseväe hinnangul oli uudis vale ja eksitav ning seekaudu kahjustas kaitseväe mainet.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: