Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Artur Talvik astus Vabaerakonna liikmeks

{{1488965131000 | amCalendar}}
Artur Talvik
Artur Talvik Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni kuuluv Artur Talvik, kes seni erakonda ei kuulunud, teatas kolmapäeval, et esitas liitumisavalduse. Tegemist on ettevalmistava sammuga erakonna esimeheks kandideerimisel.

"Paljude vabaerakondlaste ja Vabaerakonna lähedal seisvate inimeste soovil ja enda vabal tahtel astusin täna erakonda," kirjutas Talvik sotsiaalmeedias.

Talvik rääkis ERR-ile, et Vabaerakonna Harjumaa piirkonna juhatus rahuldas kolmapäeval tema avalduse ühehäälselt.

"Olen nüüd Vabaerakonna liige. Astusin erakonda, kuna paljude Vabaerakonna ja sellele lähedal seisvate inimeste sooviks oli, et ma kandideeriksin erakonna esimeheks ning ma olen sellega nõus," ütles Talvik.

Ta lisas, et Vabaerakonna esimeheks valimise korral on tema sooviks, et Vaberakond seisaks tugeva kodanikuühiskonna eest, mis kannab endas vaba konservatismi vaimu. "See peaks ühendama ürgeestlasliku oskuse elada loodusega kooskõlas ja teisest küljest omama dünaamilist oskust maailmast kõige nutikamad lahendused üle võtta, et meie eluolu parandada."

Vabaerakonna puhul on Talviku hinnangul probleemiks see, et sõnumid on olnud mõnevõrra hägused. "Vabaerakonnal tuleb teine käik sisse panna. Kui poliitikasse tulime eliidi ja kartellierakondade vastu suunatud kriitikaga, siis täna on vaja konkreetset maailmavaadet ja see on Vabaerakonnas küpsenud. Seda tuleb jõuliselt edasi viia ja kuulutada, Vabaerakonnal on ees suur tulevik."

Talvik lisas, et tema soovi kohaselt ei tohiks Vabaerakond kasvada suureks võimuparteiks, kus ideed jäävad tahaplaanile ja võim oleks peamiseks eesmärgiks.

Talviku sotsiaalmeedias avaldatud erakonnaga liitumise avalduse tekst:

"Avaldus Vabaerakonna Harjumaa piirkonna juhatusele

Mina, Artur Talvik, soovin vabatahtlikult liituda poliitilise organisatsiooniga, mille nimi on Vabaerakond. Olen seda hetke pikalt edasi lükanud kartuses, et Vabaerakonnast võib saada partei selle sõna kõige halvemas tähenduses. Seni seda veel juhtunud ei ole, aga see võib juhtuda, kui tema liikmed sisenevad mugavustsooni ja ei sekku. Ma tahan sekkuda.

Teen põhimõttelist vahet parteil ja erakonnal. Partei oma olemuselt on organisatsioon, mille eesmärk on “võim iga hinna eest”. Erakond ühendab inimesi, kellel on sarnased vaated ühiskonna ja keskkonna paremaks toimimiseks ja kelle jaoks on võim ainult vahend selle ellu viimiseks.

Parteisse astutakse tihtipeale isikliku kasu saamise eesmärgil, erakond peab seisma ühiskonna ühiste kasude eest. Parteide suur liikmete arv eeldab ja taastoodab pikki toiduahelaid. Need ahelad halvavad ühiskonna. Erakonna ülesanne on võidelda kasutute toiduahelate kaotamise eest. Mina soovin astuda erakonda.

Olen kandnud Vabaerakonna märki juba pikemat aega hoolimata sellest, et minu nime ei olnud erakonnaliikmete registris.

Täna tahan ma juba täielikult liituda Vabaerakonnaga, et koos veel jõulisemalt ehitada Eestis tõelist kodanikuühiskonda, kus vabad inimesed ja nende kogukonnad kujundavad meie eluolu. Tugevas kodanikuühiskonnas on erakonnad poliitiliste ideede kandjad, mitte muust ühiskonnast kõrgemal seisvad võimuorganisatsioonid.

Minu arusaamist mööda on Vabaerakond vabakonservatismi mõtte kandja. See on ürgeestlaslik maailmavaade, kus inimese hing saab kosutust maast, metsast ja merelt ning hakkamasaamiseks kasutatakse kõige uuemaid ja nutikamaid lahendusi. See on tugevates kogukondades tegutsevate ise hakkama saavate kodanike vaade maailmale. See eeldab riigiaparaadi väiksemat sekkumist igapäevaellu ja inimeste suuremat usaldamist. Selle maailmavaate kandjatele on oluline, et Eestis räägitakse eesti keelt. Olgem eurooplased, aga jäägem eestlasteks.

Vabakonservatism võtab arvesse, et maailm meie ümber muutub ja peame leidma viisi, kuidas kiiresti muutuvas maailmas hakkama saada. Meid ootab ees 4. tööstusrevolutsioon, lihtsamad töökohad hakkavad kiiresti kaduma. Peame leidma koos viisi, kuidas muuta Eesti töö- ja sotsiaalpoliitikat ja üleüldse suhtumist riigi rolli, et tehnoloogiaprogress oleks Eestile sajandi võimalus, mitte sotsiaalsete rahutuste ja vaesuse põhjus.

Kui minu maailmavaate lühikirjeldus ja senine tegevus Vabaerakonna toetajaliikmena on olnud vastuvõetav , siis olge nii kenad ja võtke mind Vabaerakonna liikmeks."

Talvik kaalub partei esimeheks kandideerimist

Vabaerakonna ühe juhtfiguurina tuntud Talvik ei olnud seni erakonnaga liitunud. Ta kandideeris 2015. aastal Vabaerakonna nimekirjas riigikokku ja sai 7307 häält.

Vabaerakonna uue juhatuse ja esimehe valimine toimub 23. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Vabaerakonna liige Jevgeni Krištafovitš on seni ainsana teatanud, et kandideerib üldkogul erakonna esimeheks.

Senine parteijuht Andres Herkel enam esimeheks pürgida ei saa.

 

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: